info@resetheus.org (+420) 222 745 574

Duše K se Stefanem Lankou: o blížícím se konci nadvlády materialismu, dualismu dobra a zla

Dr. Stefan Lanka, Ph.D. je molekulární biolog a ex-virolog. Jeho tatínek byl čechoslovák, kterého komunisti ještě velmi mladého zavřeli do vězení, ze kterého se mu podařilo utéct a následně emigroval. Stefan Lanka vystudoval biologii na univerzitě v Kostnici. Ještě jako student objevil první mořský virus, u kterého bylo porkázáno, že nezpůsobuje hostitelské řase žádnou újmu. Později se začal zabývat lidskými viry a zdrojovými daty o důkazech jejich izolace a spojitosti s připisovanými onemocněními. Ke svému úžasu zjistil, že tyto „důkazy“ nejsou založeny na vědeckých postupech. Jako první explicitně poukázal na to, že neexistuje vědecký důkaz o existeci viru HIV ani ostatních virů, o kterých se předpokládá, že způsobují lidská onemocnění. Je šéfredaktorem odborného magazínu WissenschafftPlus (www.wissenschafftplus.de).
Aktivně přednáší po celém světě.

Více na: www.wplus-verlag.de / www.yunnan-baiyao.de / www.projekt-immanuel.de

V přednášce a diskusi s Jaroslavem Duškem se bude věnovat tomu, jaké vědecké omyly vedly západní medicínu k tomu, aby vůbec stvořila koncept “viru“ (z latiny virus = jed) a proč na něm dodnes tak slepě lpí, jakkoli nejlepším důkazem toho, že viry neexistují, je virologická literatura sama o sobě.

Debaty se bude účastnit i dlouholetý spolupracovník a přítel Stefana Lanky – David Šubík. David Šubík vystudoval sociologii na Masarykově univerzitě v Brně a po celou dobu studia se specializoval na sociologii medicíny. Ještě během studia začal spolupracovat se Stefanem Lankou a na konci 90. let spolu napsali knihu „HIV? Lež, které uvěřil celý svět”, která vyšla v roce 2000 (nakladatelství Datel). Tématem Davida Šubíka bylo mimo jiné to, že medicína v moderní a postmoderní společnosti přejímá roli náboženství a také to, že pokud stát investuje do zdravotnické péče, tak to primárně nedělá z toho důvodu, že by mu šlo o zdraví svých občanů. V současnosti se aktivně podílí na činnosti asociace Resetheus (www.resetheus.org).

Představení probíhá v rámci Benefice Lemniskáta – celodenní divadelní program na podporu chráněné dílny Lemniskáta.

Datum

Led 15 2022
Expired!

Čas

19:30

Více info

Číst více

Umístění

Divadlo Kampa
Divadlo Kampa Prague Czech Republic
Kategorie

Organizátor

Divadlo Kampa
Telefon
+420 776 447 744
Email
info@divadlokampa.cz
Číst více

Pin It on Pinterest