info@resetheus.org (+420) 222 745 574

Jak argumentují virusáci? – 2. část

Tento článek je pokračováním naší diskuse (viz 1. část) s obhájci virologie v telegramové skupině Sloboda v očkovaní SK – diskusia:

Paní X: https://www.bioveta.sk/sk/pripravky-1/veterinarne-pripravky/?filtr%5B4%5D%5B9%5D=9&filtr%5Bcustom-nazev%5D=&filtr%5Bcustom-registrovano%5D=-1&filtr%5B5%5D=18#vypisProduktu

Toto vsetkooo pichaju do tych krav, teliat a ostatneho dobytku…

Nechapem, ze este nikomu nenapadlo, ze cela krivacka a slintacka je len nasledok – (ne)ziaduci ucinok nejakej novej vakciny!!!!

Musia sa ozvat farmari a nechat skontrolovat vakciny, co pichaju do tych zvierat, ktore nam potom davaju na tanier 😡😡😡🤯🤯🤯

Eva Mertlíková: Na to, že jednou z příčin klinických příznaků může být prostě jen přítomnost látek, které do živého organismu a prostředí nepatří, upozorňují antivirusáci už řadu let.

Pokud tedy podle vás vyvolávají klinické příznaky slintavky a kulhavky „nové“ vakcíny (předpokládám, že tím myslíte „mRNA vakcíny“, vzhledem k odkazu na článek „Kontroverzní mRNA technologie nyní míří na dobytek“ ve vašem dalším komentáři), co bylo jejich příčinou v minulosti, když se ještě používaly „staré“ vakcíny?

Paní X: https://www.epochtimes.cz/2023/04/20/kontroverzni-mrna-technologie-nyni-miri-na-dobytek/

Takze vobec ma neprekvapi, ak za SLAK moze nejaka fajna vakcinka 👆👆👆👆

Rozhodne to nebude nahodicka 😉💉

Kamala Taris: Vy už nevěříte na pohádky o virech? Naposledy v komunikaci se mnou, Evou Mertlíkovou a Tomášem Svobodou jste je tu do krve obhajovala, ale teď může za virové infekční onemocnění dobytka vakcína? 🤔

Paní X: A to som pisala kde???

Moc vam to nemysli 😉

Nic take nepisem, ze neverim na viry 😂🥴 to ste si iba vsugerovala …

To, ze maju vakciny vedl.ucinky, neznamena, ze neexistuju virusy 😵‍💫

Kamala Taris: Tak SLAK je virové infekční onemocnění, stejně jako neštovice nebo covid, u kterých jste urputně bojovala za to, že nemůžou být způsobené ničím jiným než virem. Jste v těch názorech trochu nekonzistentní.

Paní X: Opat sa mylite, tak ako skoro vzdy, pri svojich nespravnych a chybnych dedukciach…

Nikde a nikdy som nepisala, ze vakciny nemaju vedl.ucinky, preto mam obidve deti samozrejme neockovane…

A to, ze vakcina moze vyvolat chorobu podobnu proti ktorej sa vlastne ockuje je fakt uvedeny v pribalovom letaku vakcin…napr.v pripade vakciny proti chripke sa mozu objavit priznaky podobne chripke, alebo dalsi priklad mmr vax, kde sa casto u deti prejavia priznaky podobne osypkam, cize vyrazky…

Kamala Taris: Asi byste si měla přečíst své dřívější kategorické komentáře a jak jste tu urážela lidi, kteří namítali nevirové příčiny klinických projevů tzv. infekčních nemocí. Dávám kdyžtak odkaz (i pro ostatní) https://resetheus.org/jak-argumentuji-virusaci/

Paní X: Nemam zaujem

Eva Mertlíková –> Paní X: Článek s titulkem „Kontroverzní mRNA technologie nyní míří na dobytek“, který jste připojila k vašemu komentáři, je přístupný, pokud vím, jen za poplatek. Mohla byste ostatním lidem, kteří nehodlají podporovat Epoch Times, stručně objasnit, co se v něm píše? Znamená to, že mRNA technologie se už u dobytka používá, anebo tam teprve „míří“?

Případně by nám to mohl objasnit pan Fillo, který komentář paní X lajkoval.

Marián Fillo: Pred tromi rokmi bol stav takýto:

Altogether, the available data provided a promising path for the development of mRNA-based FMD vaccines, and new and more rational approaches are still needed. Recently, lines of evidence showed that the empty capsid vaccine generated by the co-expression of the FMDV P1-2A capsid precursor plus the 3Cpro via the baculovirus or vaccinia virus expression systems was effective against FMD in the natural host [82,83]. Therefore, with the significant progress made in COVID-19 mRNA vaccines, a synthetic thermo-stable RNA vaccine harboring the FMDV P1-2A plus 3Cpro encoding genes can be developed to protect livestock against emerging FMD strains. In addition, compared with traditional vaccines, the mRNA vaccine will hold the promise of overcoming limitations such as the need of an infectious virus or cell culture.

https://www.mdpi.com/1999-4915/14/2/401

Otázkou je, čím všetkým zabodali tie zvieratá. To asi nikto z nás nevie. Otázkou je tiež, čo za testy boli na nich použité a aká je ich (ne)spoľahlivosť, či pri pozitívnom teste opakovali testovanie atď. To asi tiež nevieme.

Každopádne, niektoré príznaky niektorých chorôb v princípe možno vyvolať aj inak, než nakazením pôvodcom choroby. Napr. kašeľ, zvracanie či hnačku/průjem úplne v pohode. Aj slzenie očí či zvýšenú tvorbu slín.

Ale ako to teraz na Slovensku bolo, neviem, môžem sa len domnievať a dožadovať sa vyšetrenia.

Eva Mertlíková: S tím, že „niektoré príznaky niektorých chorôb v princípe možno vyvolať aj inak, než nakazením pôvodcom choroby“ s vámi naprosto souhlasím a přesně na toto se tady celou dobu snažíme poukázat. To přece platilo vždycky a v případě jakéhokoli „infekčního onemocnění“, nejen u SLAK v současnosti. Ale nevzpomínám si, že by na to v předešlé diskusi v této skupině někdo z virusáků upozorňoval. Místo toho jsme byli svědky nekritické obhajoby virologie.

Proto nerozumím tomu náhlému obratu. Co se změnilo, že virusáci v této skupině najednou zpochybňují vyjádření „odborníků“ ohledně SLAK, a místo viru teď podezírají novou vakcínu (viz vyjádření paní X: „Takze vobec ma neprekvapi, ak za SLAK moze nejaka fajna vakcinka.“ a „Nechapem, ze este nikomu nenapadlo, ze cela krivacka a slintacka je len nasledok – (ne)ziaduci ucinok nejakej novej vakciny!!!!“) nebo injekce obecně a případně nespolehlivost testů (viz vyjádření pana Filla: „Otázkou je, čím všetkým zabodali tie zvieratá. To asi nikto z nás nevie. Otázkou je tiež, čo za testy boli na nich použité a aká je ich (ne)spoľahlivosť, či pri pozitívnom teste opakovali testovanie atď.“)?

Co je myšleno tou „kontroverzní mRNA technologií, která nyní míří na dobytek“, na kterou odkazovala paní X, nevíme, protože článek nejspíš nikdo nečetl. Každopádně o mRNA vakcínu proti SLAK 100% nepůjde, protože jakékoli preventivní očkování proti SLAK je v EU zakázané.

Takže co bylo příčinou SLAK v minulosti? Byl to virus, nebo ne? A kde jsou vědecké důkazy pro existenci viru coby původce SLAK a jeho vysokou nakažlivost?

Paní X: Nechapete toho ocividne viac 😂😂😂

Ziaden obrat nenastal (iba vo vasich hlavach)..nikto tu nikdy nespochybnoval vedl.ucinky vakcin, nejako vam ocividne (okrem ineho) usla pointa tohoto kanala, ktory na vedl.ucinky vakcin uz roky poukazuje!

Citajte s porozumenim 😉

Eva Mertlíková: Díky za upozornění, že tento kanál poukazuje na vedlejší účinky vakcín. To víte, je dobré to raději připomínat pro případ, že si toho dosud někdo nevšiml a mylně si myslel, že pointou tohoto kanálu je třeba pečení cukroví nebo pletení a háčkování.

Mohla byste mi uvést nějaké další případy z historie tohoto kanálu, kdy zdejší virusáci v případě nějakého „virového onemocnění“ u skupiny lidí nebo zvířat tvrdili, že ho nevyvolal virus, ale něco jiného, jako např. vakcína nebo něco, čím „tie zvieratá zabodali“,nebo že příčinou byla nespolehlivost testů apod.? Sleduji vás teprve několik měsíců, takže mi to samozřejmě mohlo uniknout.

A pokud ano, tak podle jakých kritérií se rozhodujete? Tzn. v jakých případech a na základě čeho někdy tvrdíte, že virové onemocnění vyvolal virus, zatímco v jiných případech že příznaky onemocnění vyvolalo např. očkování?

A opravdu doufám, že mi zodpovíte můj dotaz ohledně vědeckých důkazů pro existenci viru coby původce SLAK a jeho vysoké nakažlivosti.

Také by mě zajímaly důkazy přenosu viru SLAK větrem na stovky kilometrů…

Paní X: Mozno Vam pomoze precitat si pribalovy letak napr.k hexe, tam mate uvedene (okrem ineho) aj rozne neziaduce ucinky vakciny– horucky, unava, hnacky, zapal priedusiek, opuch mozgu, ochrnutie atd…

Skuste si hladat informacie a citajte s porozumenim, najdete tak odpovede na vase otazky…

https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/infanrix-hexa-367586.html

Pred par dnami sme tu diskutovali prave o umrti 1r Anezky po ockovani hexou a vakcinou proti pneumokom…(horucky, krce, opuch mozgu, smrt)…

Takze naozaj nenastal ziaden obrat, o vedlajsich ucinkoch vakcin tu piseme opakovane (napr.turbo rakoviny, pokles porodnosti a nahle umrtia)

Mozno skuste to hackovanie, to je jednoduchsie, ako kriticke myslenie a citanie textu s porozumenim 🤗😉

Kamala Taris: Vy fakt máte pocit, že Eva (mimochodem veterinární lékařka), která píše odborná stanoviska a analyzuje odborné články, neumí čítat s porozumením, zato vy to umíte? Jako fakt? 😅🤡

Marián Fillo –> Kamala Taris: Keď už si potrpíte na logike a nemáte rada logické prešľapy (v tom by sme sa zhodli, keby to bolo z Vašej strany naozaj úprimné), tak by bolo vskutku na mieste zdržať sa argumentum ad verecundiam.

Eva Mertlíková –> paní X: Proč mi tady přikládáte zrovna příbalový leták k hexe, když se bavíme o SLAK? Myslíte, že jsem nikdy žádný příbalový leták nečetla?

O vedlejších účincích vakcín píšete opakovaně, to nikdo nezpochybňuje, takže to už opravdu nemusíte opakovat. Právě proto jsem se ptala, kdy jste zpochybňovali virus jako původce u nějakého „virového onemocnění“ u SKUPINY lidí nebo zvířat (tedy ne u jednotlivců) – cituji: „Mohla byste mi uvést nějaké další případy z historie tohoto kanálu, kdy zdejší virusáci v případě nějakého „virového onemocnění“ u skupiny lidí nebo zvířat tvrdili, že ho nevyvolal virus, ale něco jiného, jako např. vakcína…“

A vy mi teď uvedete případ Anežky, tedy případ jednotlivce?! Navíc případ, kdy evidentně nastaly problémy následkem očkování? Jak to souvisí s mým dotazem?

Možná, že kdybyste alespoň trochu ubrala na používání smajlíků a emotikonů, tak byste se mohla víc soustředit na psaný text, a všem nám tak ušetřila čas.

Kamala Taris –> Eva Mertlíková: Paní X umí prostě čítat s porozumením (sarkasmus).

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Také by mě zajímaly důkazy přenosu viru SLAK větrem na stovky kilometrů…“)

O tom úprimne pochybujem, lebo UV žiarenie (aj to slnečné) vcelku spoľahlivo likviduje všetky vírusy za krátky čas (sekundy až minúty).

Jedine teda, že by šlo o prenos v noci, ale stovky km asi ťažko. Skôr si viem predstaviť, že by prenášačom bola divá zver. Keď sa kravy pasú celý deň na lúke, môže sa tam ľahko pripliesť nejaká srnka alebo aj niečo menšie, čo denne prejde aj desiatky km.

Nemožno vylúčiť ani prenos cez ľudí, hoci ten je veľmi málo pravdepodobný.

Eva Mertlíková: Ale vždyť přenos viru SLAK vzduchem až na vzdálenost několik stovek kilometrů a klidně i přes moře, se v odborných zdrojích běžně uvádí jako fakt, např.:

Web OIE (později přejmenované na WOAH – The World Organisation for Animal Health):

„Airborne, especially temperate zones (up to 60 km overland and 300 km by sea)“

https://web.archive.org/web/20081018083926/http://www.oie.int/eng/maladies/fiches/A_A010.HTM

„During these outbreaks virus would have been transported over distances of 500 and 300 km respectively.“

https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC9145556

„The virus may able to travel up to 300 km, but more commonly, spread may be up to 20 km downwind.“

https://www.aphis.usda.gov/sites/default/files/fmd_plan_rrg_ee.pdf

„The FMD virus can be transmitted through a variety of routes including aerosol transmission, direct contact between animals and on fomites, furthermore, the virus has been shown to spread over distances greater than 100 km by viral plumes.“

https://bmcvetres.biomedcentral.com/articles/10.1186/1746-6148-4-40

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Airborne, especially temperate zones (up to 60 km overland and 300 km by sea)“)

Medzi Maďarskom a Slovenskom nie je more, že?

A 60 km asi nebudú stovky km, či?

Eva Mertlíková: A proč mi to proboha píšete?!

V komentáři určeném paní X jsem se ptala na vědecké důkazy pro existenci viru coby původce SLAK a jeho vysoké nakažlivosti. A k tomu jsem dodala: „Také by mě zajímaly důkazy přenosu viru SLAK větrem na stovky kilometrů…“

Vy jste mi na to odpověděl: „O tom úprimne pochybujem, lebo UV žiarenie (aj to slnečné) vcelku spoľahlivo likviduje všetky vírusy za krátky čas (sekundy až minúty). Jedine teda, že by šlo o prenos v noci, ale stovky km asi ťažko.“

Proto jsem vám přiložila několik odkazů na odborné zdroje, kde se přenos viru SLAK až na stovky kilometrů, včetně přenosu přes moře, jasně uvádí jako fakt. Abyste viděl, že si nevymýšlím, a aby bylo vidět, co jsou „odborníci“ schopni vyplodit.

A vy mi na to odpovíte, že mezi Maďarskem a Slovenskem není moře a 60 km nejsou stovky km. Přijde vám taková reakce adekvátní a smysluplná?

Paní X by vás měla naučit číst text s porozuměním.

Marián Fillo: Priznávam, že som sa zrejme mýlil a u FMD vírusu tá inaktivácia UV žiarením trvá výrazne dlhšie než u iných vírusov, takže povedzme, že sa za optimálnych podmienok dostane vetrom ďalej než iné vírusy vo funkčnej podobe. Ale tie stovky km sa mi zdali byť už príliš veľa a zjavne som to odhadol správne.

Robert Hudec – Börr –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „A proč mi to proboha píšete?! V komentáři určeném paní X jsem se ptala na vědecké důkazy pro existenci viru coby původce SLAK a jeho vysoké nakažlivosti…“)

Vírusy sú mikroskopické infekčné agensy, ktoré nemôžu prežiť ani sa množiť bez hostiteľskej bunky. Typicky sa skladajú z genetického materiálu (DNA alebo RNA) obaleného bielkovinovým plášťom. Existuje však niekoľko teórií a kontroverzií týkajúcich sa povahy vírusu, najmä niektoré názory, ktoré spochybňujú existenciu vírusov alebo ich definíciu.

### Tradičná definícia vírusu:

Vírusy sú považované za „neživé“ mimo hostiteľskej bunky, pretože nemajú schopnosť vykonávať metabolizmus ani sa množiť samostatne. Po infikovaní hostiteľskej bunky vírus využije bunkové mechanizmy na replikáciu svojho genetického materiálu a produkciu nových vírusov. Tento proces spôsobuje infekciu a môže viesť k ochoreniam.

### Alternatívne pohľady a spochybnenie existencie vírusov:

Niektorí vedci a kritici tradičnej víruskovej teórie tvrdia, že vírusy nie sú samostatné entity a v skutočnosti ide iba o „odpadové“ formy genetického materiálu. Tento názor sa zameriava na nasledujúce body:

1. Vírusy ako fragmenty genetického materiálu:

Niektorí kritici tvrdia, že vírusy nie sú plnohodnotnými živými organizmami, ale skôr fragmentmi genetického materiálu, ktoré môžu byť považované za „odpad“ buniek. Tento pohľad vychádza z myšlienky, že vírusy môžu byť fragmentmi DNA alebo RNA, ktoré sa „vytvorili“ počas evolúcie ako vedľajší produkt buniek, ktoré sa uvoľnili z pôvodného biologického systému. Podľa tohto názoru vírusy nemajú svoj vlastný účel alebo cieľ, ale sú jednoducho fragmenty, ktoré sa náhodne šíria a interagujú s hostiteľskými bunkami.

2. „Virusoidy“ a „priony“:

Tieto entitiy, ktoré tiež nie sú plnohodnotnými vírusmi, boli identifikované ako varianty, ktoré neobsahujú proteínový obal a sú ešte menšie než klasické vírusy. Virusoidy sú považované za neúplné alebo „odpadové“ formy genetického materiálu, ktoré sa nemôžu samostatne replikovať, ale využívajú hostiteľský organizmus, aby prežili a šírili sa.

3. Teória vírusov ako „mobilné genetické elementy“:

Niektorí vedci argumentujú, že vírusy môžu byť považované za „mobilné genetické elementy“ – štruktúry, ktoré nie sú plnohodnotnými organizmami, ale predstavujú prenášané genetické informácie, ktoré sa šíria medzi organizmami. Tento pohľad naznačuje, že vírusy nie sú živé formy, ale iba spôsob, akým sa genetické informácie šíria, a že ich „existencia“ môže byť nevyhnutným výsledkom evolučného procesu.

4. Vírusy ako „evolučný vedľajší produkt“:

Podľa niektorých teórií môžu byť vírusy „vedľajším produktom“ evolúcie, ktoré vznikli ako fragmenty genómu, ktoré mali pôvodne inú funkciu. V tomto pohľade sa vírusy neberú ako samostatné organizmy, ale ako vývojové stopy, ktoré mali evolučný význam v určitých fázach života, ale dnes sú považované za nefunkčné alebo „odpadové“ molekuly.

### Protiargumenty k alternatívnym teóriám:

– Pozorovanie pod mikroskopom: Elektrónový mikroskop dokázal prítomnosť vírusov v rôznych organizmoch a umožnil ich detailné štúdium. Tieto mikroskopy nám umožňujú vidieť vírusy ako samostatné entitiy.

– Infekčné experimenty: Vírusy môžu byť izolované, kultivované v bunkových kultúrach a môžu infikovať rôzne organizmy, čo dokazuje, že sú schopné spôsobovať infekcie a reprodukovať sa.

– Genetické analýzy: Genetické analýzy ukázali, že vírusy majú svoje vlastné sekvencie genetického materiálu, ktoré sa líšia od genetického materiálu hostiteľov. To naznačuje, že vírusy majú špecifický genetický obsah, ktorý nie je len „odpadovým materiálom“ hostiteľa.

– Replikácia a šírenie: Hoci vírusy nemôžu samostatne vykonávať metabolizmus, môžu sa replikovať len v hostiteľských bunkách. Tento proces a schopnosť infekcie a replikácie ukazuje, že vírusy majú schopnosť interagovať s živými organizmami.

Záver:

Vírusy sú objektom diskusií, pretože sa nachádzajú na hranici medzi živými a neživými organizmami. Tradične sa považujú za infekčné agensy, ktoré môžu existovať len vo vnútri hostiteľských buniek, pričom ich schopnosť replikácie závisí od hostiteľa.

Na druhej strane, niektoré teórie tvrdia, že vírusy sú iba fragmenty genetického materiálu, ktoré nemajú plnohodnotnú životnú funkciu a sú skôr „odpadom“ buniek. Avšak väčšina vedeckej komunity považuje vírusy za samostatné entity schopné replikácie, ktoré sa odlišujú od jednoduchých genetických fragmentov či „odpadu“.

Robert Hudec – Börr

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „The virus may able to travel up to 300 km, but more commonly, spread may be up to 20 km downwind.“)

Toto dáva väčší zmysel – do 20 km po vetre, extrémne výnimočne (za krajne nepravdepodobných podmienok) aj výrazne viac. Ale v noci, presnejšie: za minimálneho vystavenia UV žiareniu.

Zdá sa, že tento vírus je odolnejší UV žiareniu než ostatné vírusy, keď potrebuje až hodinu UV žiarenia na inaktiváciu:

https://www.veterinaryworld.org/Vol.8/September-2015/11.html

Kedysi som sa zaoberal obľúbeným strašením, že dieťa, neočkované proti hepB, sa môže napichnúť na pieskovisku na ihlu od nakazeného narkomana. Hoci sa žiaden taký prípad nezdokumentoval (aspoň nie v CZ a SK), nedá sa to v princípe vylúčiť. Tak som skúmal údaje okolo toho a došiel som k tomu, že jediné, na čom bolo založené to tvrdenie, bol laboratórny test

1. v stabilnej teplote, cca izbovej

2. v stabilnej vlhkosti

3. v temnote

Čiže vôbec nie scenár narkomanom odhodenej injekčnej ihly na pieskovisku. Inak povedané, celé to bol len bullshit na vystrašenie rodičov, ktorí správne uvažujú, že ich dieťa sa nemá šancu hepB nakaziť, a teda toto očkovanie je objektívne úplne zbytočným rizikom s nulovým potenciálnym prínosom (aj keby dokonale zafungovalo, čo je prakticky vylúčené).

No ale späť k FMD:

Zdá sa, že aj čisto podľa mainstreamovej vedy stačí hodina až 65 minút UV žiarenia na úplnú dezinfekciu od tohto vírusu, tak by som rád vedel, prečo nepoužijú UV žiariče namiesto šialeného vybíjania stád ZDRAVÝCH zvierat. Ktorému idiotovi toto vôbec napadlo? Však tie UV žiariče sú určite mnohonásobne lacnejšie než tie desiatky miliónov € (možno stovky miliónov), čo štát zaplatí chovateľom na kompenzáciách.

Ledaže by to bol jeden obrovský satanistický rituál. Potom by to dávalo zmysel.

Robert Hudec – Börr: (Odpověď na: „Toto dáva väčší zmysel – do 20 km po vetre, extrémne výnimočne (za krajne nepravdepodobných podmienok) aj výrazne viac…“)

Dna, ako vírus, je pomerne odolný voči rôznym vonkajším podmienkam, ale jeho stabilita a schopnosť prežiť sa môže meniť v závislosti od teploty, vlhkosti a slnečného žiarenia, najmä UV žiarenia.

1. Teplota

Vírusy sú citlivé na teplotu, pričom niektoré z nich môžu prežiť dlhšie pri nižších teplotách. Pre Dna vírusy platí, že pri nižších teplotách (ako v mraze alebo chladných podmienkach) môžu byť stabilnejšie a prežiť dlhšie, pretože chemické reakcie v ich štruktúre prebiehajú pomalšie. Naopak, vyššie teploty (nad 30–40°C) môžu viesť k rozkladu proteínových obalov vírusu a zničiť jeho schopnosť infikovať hostiteľa. Rôzne vírusy majú rôznu odolnosť voči teplote, no väčšina z nich bude menej stabilná pri vysokých teplotách nad 40°C.

2. Vlhkosť

Vysoká vlhkosť môže pomôcť udržať stabilitu vírusu v niektorých prípadoch, pretože v prostredí s nižšou vlhkosťou (napr. v suchom prostredí) môžu vírusy vyschnúť, čo vedie k zhoršeniu ich schopnosti prežiť. Na druhej strane, príliš vysoká vlhkosť môže vytvárať podmienky, ktoré vedú k rozkladu štruktúry vírusu a znižujú jeho stabilitu. Pre Dna vírusy môže byť optimálna vlhkosť na prežitie v určitých podmienkach medzi 40–80 % relatívnej vlhkosti.

3. Slnečné žiarenie a UV žiarenie

Ultrafialové (UV) žiarenie je pre väčšinu vírusov veľmi škodlivé, pretože môže spôsobiť poškodenie genetického materiálu vírusu, čím sa znižuje jeho schopnosť infikovať. UV žiarenie spôsobuje tvorbu thymidínových dimérov v DNA, čo narušuje jej štruktúru a vedie k strate infekčnosti. Vystavenie priamemu slnečnému žiareniu a UV žiareniu môže rýchlo zničiť stabilitu Dna vírusu, čím sa výrazne skracuje jeho životnosť v prírodných podmienkach. Vysoké úrovne UV žiarenia, napríklad počas jasného dňa, môžu zničiť vírusy už po niekoľkých hodinách až dňoch vystavenia.

4. Čas

Čas má tiež kľúčový vplyv na prežitie vírusu. Čím dlhšie je vírus vystavený nepriaznivým podmienkam (vysoké teploty, UV žiarenie, suchosť), tým rýchlejšie sa rozpadá. V prírode vírusy Dna zvyčajne prežívajú kratšie obdobie v prípade, že sú vystavené extrémnym podmienkam. Napríklad, vírusy Dna, ktoré sú prítomné vo vzduchu alebo na povrchoch, sa môžu stať neinfekčnými už po niekoľkých hodinách vystavenia slnečnému žiareniu a vysokým teplotám.

Zhrnutie

– Teplota: Vyššie teploty (nad 30–40°C) znižujú stabilitu vírusu, chladné podmienky môžu predĺžiť jeho životnosť.

– Vlhkosť: Stredná vlhkosť (40–80%) je ideálna, zatiaľ čo veľmi vysoká alebo veľmi nízka vlhkosť môže spôsobiť rozpad vírusu.

– UV žiarenie: UV žiarenie zo slnka rýchlo rozkladá vírusy DNA a skracuje ich životnosť.

– Čas: Dlhodobé vystavenie nepriaznivým podmienkam (teplota, UV žiarenie) vedie k rýchlemu rozkladu vírusu.

V prírode teda Dna vírusy, ak sú vystavené nepriaznivým podmienkam, ako je vysoká teplota, UV žiarenie a nízka vlhkosť, strácajú svoju schopnosť prežiť relatívne rýchlo, často v priebehu niekoľkých hodín až dní.

Robert Hudec – Börr

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „During these outbreaks virus would have been transported over distances of 500 and 300 km respectively.“)

Toto je, pri všetkej úcte, ukážkový cherry-picking.

Keď si pozrieme celý kontext:

„For example, FMD infections in cattle occurring on farms in Jersey in 1974 and 1981 and the Isle of Wight in 1981, are thought to have originated from outbreaks in Brittany, France [19]. Epidemiological evidence collected at that time concluded that airborne transmission was the only possible route of infection. During these outbreaks virus would have been transported over distances of 500 and 300 km respectively.“

tak je jasné že veľká väčšina dráhy bola nad morom. To ovšem medzi Maďarskom a Slovenskom nie je.

Eva Mertlíková: Proč zase píšete o Maďarsku a Slovensku?!

Ptala jsem se na virus SLAK obecně. A na to, jak byste jako virusáci a nekritičtí zastánci virologie obhájili ty neuvěřitelné věci, které se ohledně viru SLAK uvádějí (tzn. magická schopnost přenosu až na stovky kilometrů, a to včetně přenosu přes moře).

Já samozřejmě vím, že to je blbost! A je to krásná ukázka virologických bludů. Konkrétně v tomto případě, že se u zvířat stovky kilometrů od sebe (v některých případech i přes moře) objevily klinické příznaky považované za SLAK, a protože „experti“ nevěděli, jak to vysvětlit, tak přišli s fantasmagorií přenosu na stovky kilometrů. A všichni další „experti“ to po nich pak už jenom papouškují jako fakt.

Marián Fillo: (Odpověď na: „magická schopnost přenosu až na stovky kilometrů, a to včetně přenosu přes moře“)

Čo je magické na tom, že vietor prenesie trebárs saharský piesok na stovky km?

Častice vírusu sú ešte výrazne (o niekoľko rádov) menšie než častice piesku. Vietor ich môže preniesť poriadne ďaleko. Akurát teda že slnečné žiarenie ich za nejaký čas inaktivuje, a teda sa stávajú neškodnými. Takže otázkou je, či sa dokážu preniesť vo funkčnej podobe tie stovky km, a tam som vyjadril pochybnosť – muselo by to byť za minimálneho UV žiarenia, a teda v zásade v noci. A či v noci dokáže vietor uraziť niekoľko stoviek km? No veľmi vzácne silný vietor možno, zvlášť v zimnom období, keď sú noci dlhé. V drvivej väčšine prípadov ale nie.

A prečo nad morom skôr než nad súšou? Kvôli vlhkosti. Tá je nad morom zaručená oveľa viac než nad súšou.

Ale teda vážne nerozumiem, v čom má byť tá mágia?

Eva Mertlíková: A my se snad bavíme o přenosu písku?

Ne, bavíme se o tom, jestli je reálné, aby se přenesly virové částice větrem na vzdálenost několika stovek kilometrů (některé zdroje uvádějí dokonce 300 km a 500 km) a zůstaly funkční natolik, aby byly schopny vyvolat onemocnění.

Vy sám o tom evidentně silně pochybujete, ale zároveň se divíte, proč něčemu takovému nevěřím já (tzn. nerozumíte v čem má být ta magie).

Virusačky paní X jsem se od začátku ptala výslovně na důkazy (cituji: „Také by mě zajímaly důkazy přenosu viru SLAK větrem na stovky kilometrů…“). Paní X na to neodpověděla vůbec a vy jste vymyslel akorát tak „velmi vzácný“ případ se silným větrem za dlouhých zimních nocí. Ale důkazy žádné. Tak nic, no.

Říká se, že „mimořádná tvrzení vyžadují mimořádné důkazy“. Ale ve virologii asi stačí mít hlavně hodně fantazie.

Marián Fillo: Prenos je reálny bez problémov, zachovanie funkčnosti je otázne. Závisí od teploty, vlhkosti a UV žiarenia.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Ale důkazy žádné.“)

Ja som sa dôkazmi okolo FMD vírusu nikdy nezaoberal, ako som už uviedol v inom príspevku. A nevidím dôvod strácať s tým čas. Za obhajobu oficiálnej virológie ma nikto neplatí, ani z toho nemám akýkoľvek iný prospech.

Iba som čisto všeobecne uvažoval na základe typických charakteristík vírusov. To je celé.

Z argumentačnej výhry nad tiež-odporcami očkovania (v nejakej dielčej otázke) orgazmy nedostávam, takže mi to celkovo príde ako strata času, ktorý viem využiť inak oveľa produktívnejšie.

A keď chcete niečomu veriť, mňa do toho nič nie je, aj keď moje presvedčenie môže byť výrazne odlišné.

Oveľa viac zmyslu vidím v boji proti Big Pharme než v argumentačných súbojoch s inou skupinou, čo tiež bojuje proti Big Pharme, hoci sa v otázke vírusov mýli.

Eva Mertlíková: Pro mě je diskuse na tomto kanále určitě ztrátou času a nepouštěla bych se do ní, kdybyste se o dr. Lankovi, dr. Cowanovi, dr. Kaufmanovi a Resetheu nevyjadřoval jako o hajzlech, které je potřeba ostrakizovat a z alternativy vyloučit, a kdybyste nepsal, že antivirusáci jenom papagajují jejich názory.

Přijde vám takové hodnocení adekvátní? Vždyť virusáci na tomto kanále se zatím zmohli v podstatě jen na nekritické opakování a obhajování mainstreamu, na kopírování odpovědí AI a na ničím nepodložená tvrzení.

Takže psát o nás, že se v otázce virů mýlíme, aniž byste zatím předložili jediný přesvědčivý důkaz, je docela trapas.

Marián Fillo: Áno, príde mi to úplne adekvátne, keď argumentujú proti vírusom tým, že si nikto nevyzdvihol vypísanú odmenu za dôkaz vírusu, ktorý podľa nimi stanovených kritérií nie je možné vykonať – bez ohľadu na to, či vírusy ako pôvodcovia prenosných chorôb jestvujú alebo nie. A oni to dobre vedia. Takže sú to hajzli. Trvám na tom.

Tom Svoboda: To ted narazite konkretne na Lankovu vyzvu, nebo mate na mysli neco jineho?

Marián Fillo: Áno, ale bola minimálne ešte jedna ďalšia.

Tom Svoboda: Lankovu vyzvu jsme zde jiz probirali a totalne jste ji, stejne jako souvisejici soudni proces, dezinterpretoval. Krome toho jste nekolikrat tvrdil, ze podle Lanky soud potvrdil neexistenci viru spalnicek, a kdyz jsem po Vas chtel, abyste tento vyrok dolozil, tak jste mi poslal clanky, se kterymi Lanka nemel nic spolecneho, a rekl jste, ze je to totez, jako kdyby to tvrdil sam Lanka, protoze to podle Vas dostatecne nedementoval. Na jeho clanek, v nemz se soudem i Bardensovymi pracemi zabyval, jste nereagoval.

Tu dalsi vyzvu klidne muzete upresnit. Ano, je jich vic. Jenze nikdo Vami jmenovany, ani Lanka, ani Cowan, Kaufman nebo nekdo z Resethea, je nepredklada jako nejaky smerodatny dukaz toho, ze viry neexistuji. Sam moc dobre vite, ze kritika virologie je zalozena na necem uplne jinem, nez na nesplneni nejakych vyzev.

Marián Fillo: Je založená na svojvoľne stanovených (a hlavne nezmyselných, alebo skôr zlomyseľných) podmienkach, ktoré neboli oponované inými odborníkmi z oboru, iba si ich Cowan+Lanka+Kaufman vycucali z prsta. A áno, je to prípad aj Lankovho súdneho sporu.

Poprosím odkaz na aspoň jeden príklad, kde Lanka osobne vyvracia obľúbené tvrdenie antivírusákov, že mu súd nakoniec uznal, že vírus osýpok neexistuje.

Tom Svoboda: Vyzva je v prve rade reakci na tehdy pripravovane povinne ockovani proti spalnickam a jako takova je smerovana na zamestnankyni RKI doktorku Anette Mankertz; ta v te dobe byla za vyzkum viru spalnicek zodpovedna, a mela tedy rucit za to, ze je ockovani vedecky podlozene. Je to v ni explicitne uvedeno. Vy ale odmitate uznat i tato fakta, takze tezko Vam pak vysvetlovat cokoliv dalsiho, jako treba smysl jednotlivych pozadavku v tomto kontextu. Ve skutecnosti si myslim, ze jste samotny text vyzvy nikdy necetl, takze tady ho mate: https://klein-klein-verlag.de/Viren-%7C-Erschienen-in-2011/24112011-das-masern-virus-100000-euro-belohnung.html

Takze kdyz si ja nekde na svuj blog napisu, ze Marian Fillo tvrdi, ze trava je modra, a vy to osobne nebudete dementovat, tak o Vas potom muzu sirit, ze Marian Fillo je lhar a tvrdi, ze trava je modra?? Budu Vas citovat:

„musím konštatovať, že Lanka podlo klame, keď tvrdí, že súd potvrdil neexistenciu vírusu osýpok, a určite je to vedomé klamstvo“

„finálny rozsudok Lanka & Co. vydáva za uznanie neexistencie vírusu osýpok súdom, čo je sprostá lož“

Obvinujete Lanku ze zamerneho vedomeho lhani. To, jestli nejaka treti osoba vysledek soudu prekrucuje, je uplne irelevantni, rec je o Stefanu Lankovi. Konec koncu, Vy vysledek soudu prekrucujete taky. Nezlobte se, ale tato snaha obratit dukazni bremeno proti mne, je uboha. Bud Vy dolozte, ze Lanka skutecne lhal, nebo proste uznejte, ze jste se mylil a Lanka nic takoveho netvrdil, nenaznacoval, ani nic podobneho. Vsak si o nem dal muzete myslet, co chcete.

edit: Jak ctu nasi predchozi konverzaci, tak smysl vyzvy (prvni odstavec) jsem se Vam jiz snazil objasnit. Vas protiargument byl prave to, ze Lanka lzive prekrucuje rozhodnuti soudu:

„To, že účelom bolo donútiť RKI k zverejneniu jeho výskumu, a nie hádať sa o (ne)existencii vírusu, jaksi popiera samotná skutočnosť, že finálny rozsudok Lanka & Co. vydáva za uznanie neexistencie vírusu osýpok súdom, čo je sprostá lož. Nič také v tom rozsudku nie je.“

Takze pokud hodlate trvat na tom, ze vyzva nebyla urcena RKI, prestoze se to v ni jasne pise a slo by to proti jakekoliv logice, vazne byste mel Lankovu lez dolozit a mozna i dovysvetlit, jak to teda Lanka cele myslel 🤷‍♂️ V dobe psani vyzvy prece vubec nemohl vedet, ze pujde vec k soudu, to byla Bardensova iniciativa.

Marián Fillo: Kontext výzvy je vcelku irelevantný, keďže v nej za platný dôkaz je považovaná

1. len jedna jediná súvislá práca (nie spojenie viacerých prác rôznych teamov)

2. a to ešte navyše od RKI a nikoho iného.

Čo sú podmienky naozaj nezmyselné a nijak nesúvisia s platnosťou dôkazu vírusu osýpok.

Toto je teda samo o sebe hrubým zavádzaním – bez ohľadu na kontext. Asi sa zhodneme s Lankom, že osýpky nie sú v nemeckých podmienkach problémom, ktorý by si vyžadoval nejakú centrálnu pozornosť štátu, a už vôbec nie cez povinné očkovanie, a že viaceré „zodpovedné osoby“ v štátnej správe sú vrcholne nekompetentné a/alebo skorumpované (u nás rovnako tak).

Ale pri snahe poukázať na to naozaj nie je nutné sprosto klamať či hrubo zavádzať.

Takže nie je Vám známe žiadne vyjadrenie Lanku, kde by tvrdil, že tento súdny spor neznamená, že súd uznal neexistenciu vírusu osýpok alebo neexistenciu dôkazu vírusu osýpok? Lanka sa k tomu sporu x-krát vyjadroval, a neverím, že by si nevšimol, že milióny „alternatívcov“ ten spor interpretujú tak, že súd uznal, že vírus osýpok neexistuje.

Tom Svoboda: Vzdyt jsem Vam to jiz nekolikrat vysvetloval. Vyzva byla mirena na RKI, protoze RKI musi ze zakona takovou praci disponovat. Smysl vyzvy byl primet RKI k jejimu zverejneni, respektive ukazat, ze zadnou takovou praci nema, cimz de facto porusuje zakon.

Co je na tom nepochopitelneho? Kde vidite zavadzani a klamani?

Nezlobte se, ale klamete a zavadzate akorat Vy, kdyz rikate, ze si Lanka schvalne stanovil nesplnitelne pozadavky, aby pak mohl tvrdit, ze virus spalnicek neexistuje. To je proste jenom Vas vymysl, ktery nedovedete nijak podlozit a postrada sebemensi logiku.

Tom Svoboda: (Odpověď na: „Takže nie je Vám známe žiadne vyjadrenie Lanku, kde by tvrdil, že tento súdny spor neznamená, že súd uznal neexistenciu vírusu osýpok alebo neexistenciu dôkazu vírusu osýpok?“)

Takze nie je Vam zname zadne vyjadreni Lanky, kde by tvrdil, ze soud uznal neexistenci viru spalnicek? Takze jste si to vymyslel?

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „protože „experti“ nevěděli, jak to vysvětlit, tak přišli s fantasmagorií přenosu na stovky kilometrů.“)

Dajme tomu, že by to bola blbosť.

Vaše vysvetlenie je aké a ako ho dokážete podložiť?

Eva Mertlíková: Důvodů, proč se u dvou skupin zvířat, které jsou od sebe stovky kilometrů, mohou objevit obdobné klinické příznaky, je spousta. Sám jste včera napsal: „Otázkou je, čím všetkým zabodali tie zvieratá. To asi nikto z nás nevie.“

My to na dálku a po tolika letech asi nevyřešíme.

Marián Fillo: V tom prípade ani nevieme s istotou vylúčiť ten prenos vetrom (čo ako málo pravdepodobný, zrejme však nie úplne nemožný).

A to, že to je proti antivírusovej dogme, nie je argument.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „v případě nějakého „virového onemocnění“ u skupiny lidí nebo zvířat tvrdili, že ho nevyvolal virus, ale něco jiného, jako např. vakcína nebo něco, čím „tie zvieratá zabodali“, nebo že příčinou byla nespolehlivost testů apod.?“)

Bolo tu napr. už niekoľko správ o tom, že veľkú väčšinu zaznamenaných prípadov vírusovej detskej obrny už dlhé roky nespôsobuje divoký vírus, ale tzv. živá vakcína proti tejto chorobe.

Keďže ja odmietam, že by vírus bol živý (nespĺňa prakticky žiadne kritériá života), odmietam ich nazývať živými vakcínami, ale bežne sú tak nazývané.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „S tím, že „niektoré príznaky niektorých chorôb v princípe možno vyvolať aj inak, než nakazením pôvodcom choroby“ s vámi naprosto souhlasím a přesně na toto se tady celou dobu snažíme poukázat.“)

Problém je, že vy antivírusáci skĺzavate do opačného extrému.

Tvrdíte, že príznaky choroby NIKDY nie sú spôsobené vírusmi (mnohí dokonca popierajú aj baktérie, ba aj plesne či parazitov čoby pôvodcov prenosných chorôb), nevšímajúc si, že šírenie týchto príznakov často nemožno vysvetliť nijak inak, než práve šírením vírusu či baktérie.

My vírusáci nemáme problém priznať, že ten-ktorý príznak choroby môže spôsobiť xy rôznych príčin. Ostatne, nešpecifické „príznaky choroby“ sú v skutočnosti príznakmi činnosti imunitného systému, ktorý aj na pomerne rôzne podnety môže reagovať (prinajmenšom čiastočne) rovnako.

Možno síce povedať, že keď v rámci škôlky ochorie väčšina detí na xyz, tak to bolo zlou vodou alebo nejakým toxínom v strave v škôlke, lenže ak tie isté príznaky choroby od Janka, čo do škôlky chodí, chytí jeho mladšia sestrička Marienka, čo ešte do škôlky nechodí, tak je to vysvetlenie očividne neplatné.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Tzn. v jakých případech a na základě čeho někdy tvrdíte, že virové onemocnění vyvolal virus, zatímco v jiných případech že příznaky onemocnění vyvolalo např. očkování?“)

Ak napr. niečo chytí rovnako očkovaný, ako aj neočkovaný, očkovaný od neočkovaného alebo neočkovaný od očkovaného, asi ťažko pôjde o následok očkovania, že?

Tá otázka je každopádne veľmi široká, a odpoveď sa odlišuje na základe mnohých faktorov – podľa druhu choroby, spôsobu prenosu, známych údajov o rizikových faktoroch dotknutých osôb (napr. užívanie drog intravenózne, homosexualita, nízky hygienický štandard apod.) atď. Ťažko na takú otázku dať univerzálnu odpoveď. To by asi vydalo na celú knihu, ak by to malo pokryť všetky možné situácie.

Keď tak sa spýtajte na niečo konkrétne. Aká choroba, kto a za akých okolností. Potom sa môžeme vecne baviť, že čo by viedlo k určeniu, že (vysoko pravdepodobne, keďže 100% istota je v medicíne dosť vzácna vec) ide o prenosnú chorobu alebo o nejaký iný neblahý vplyv.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Proto nerozumím tomu náhlému obratu.“)

Žiaden náhly obrat.

Spoľahlivosť testov a vakcín sme tu spochybňovali úplne rovnako aj za CoViDu.

A ja netvrdím, že nejaký mizivý počet zvierat nemá vírus SLAK, ale že:

1. Je principiálny nezmysel zabíjať zdravé zvieratá, ktoré nemajú žiadne príznaky choroby a žiaden pozitívny test.

2. U choroby s tak nízkou smrtnosťou je nezmysel vôbec zabíjať akékoľvek zvieratá, možno okrem tých niekoľko málo, ktoré tú chorobu očividne nezvládli a už by sa iba trápili – rana z milosti. Však keď chorobu prekonajú, získajú imunitu, ktorá je lepšia než akákoľvek vakcínou indukovaná imunita (ak vôbec vakcína nejakú imunitu dokáže vytvoriť, o čom v nejednom prípade môžeme úspešne pochybovať) a môžu žiť ďalej.

To nie je žiaden obrat. Stále máme rovnaký prístup k veci.

Obrat nastal u Fica, a to o 180° (C19 vs. SLAK).

A to právom kritizujeme.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: (Odpověď na: „A ja netvrdím, že nejaký mizivý počet zvierat nemá vírus SLAK…“)

Dobře, takže v existenci viru SLAK evidentně věříte. Abychom se někam posunuli a nevypisovali dlouhé romány, mohl byste uvést konkrétní studie, které prokázaly, že příčinou klinických příznaků SLAK je extrémně nakažlivý virus?

Marián Fillo: Úprimne: keďže to je zvierací vírus, ktorý ľuďom prakticky neškodí, doposiaľ som sa ním nijak zvlášť nezaoberal, a už vôbec nie dôkazmi okolo neho a ich kvalitou.

Musel by som si to teda celé od podlahy naštudovať. Otázkou však je, že aký by to pre mňa dávalo zmysel. Nie som chovateľ, nemám žiadne zviera, mám nulový vplyv na vládu, nie som ani úradník ani výskumník v tejto oblasti, ani výrobca či predajca liekov na FMD, a tak nejak nevidím veľmi dôvod strácať s tým čas.

Eva Mertlíková: Tak smysl by to mělo ten, že byste, v případě že by se vám to povedlo, byl prvním člověkem, který by nějaké důkazy našel.

Chápu, že se vám nechce ztrácet čas se zvířecím virem, který vás až tak moc nezajímá, ale vy jste dosud nepředložil žádné vědecké důkazy o existenci a přenosu jakéhokoli viru. Minule jste si sám vybral virus spalniček a studii Enderse, která však byla naprosto neprůkazná, a dokonce byla několik let poté vyvrácena dalšími badateli. A jako důkaz přenosu spalniček jste opakovaně předkládal studii, kde se nějaké příznaky podařilo vyvolat jen u části opic, a to v anestezii po vstříknutí směsného vzorku přímo do průdušnice.

Kromě toho jsme řešili i přenos tuberkulózy a chřipky (a možná i něčeho dalšího?), ale pak jste nám přestal odpovídat, takže důkazy pořád žádné nemáme.

Marián Fillo: (Odpověď na: „Minule jste si sám vybral virus spalniček a studii Enderse, která však byla naprosto neprůkazná, a dokonce byla několik let poté vyvrácena dalšími badateli.“)

Čo konkrétne z Endersa a kol. bolo vyvrátené v akej štúdii kým?

Eva Mertlíková: Několik studií následně prokázalo, že cytopatický efekt, který v Endersově & Peeblesově studii z roku 1954 údajně vyvolal virus spalniček, vznikl i u kontrolních kultur, ke kterým žádný „virus“ spalniček přidán nebyl. Tzn. že cytopatický efekt, který Enders a kol. považovali za specifický pro virus spalniček, a tedy za důkaz přítomnosti viru spalniček ve vzorku, ve skutečnosti žádným důkazem nebyl.

A dalším závěrem bylo, že kultury opičích ledvin nelze považovat za vhodný nástroj pro izolaci nebo množení viru spalniček.

Jde např. o tyto studie:

As described by Enders & Peebles (6), and later by Ruatigian et al (13) and by Cohen et al. (3) cytopathic changes similar to those caused by measles virus may be observed also in uninoculated cultures of monkey kidney tissue (Figs. 4–5).“

https://ia801205.us.archive.org/14/items/BechVonMagnus1959/Bech von Magnus 1959_text.pdf

Of the two tissue culture systems first used successfully by Enders and Peebles (1954), rhesus or cynomolgus monkey kidney is the easier for most laboratories to obtain. Unfortunately, early in the course of this work it was found that agents which induced cytopathic effects superficially resembling that of measles virus occurred in uninoculated cultures. The original observations have since been confirmed and extended by Rustigian et al. (1955), Ruckle (1958), and Brown (1957).“

In addition to the foamy viruses, other agents that are identical to measles virus in terms of their serological relationships, cytopathological effects and range of tifisue culture susceptibility have been found in uninoculated cultures (Ruckle, 1956; Brown, 1957). In view of these complications, cultures of monkey kidney cannot be considered a suitable tool for the isolation or propagation of measles virus. Even if, by careful serological and cytological tests, one identifies an agent grown in monkey kidney as measles virus, there can be no certainty that it did not derive from the cultures themselves.“

https://sci-hub.se/https://doi.org/10.1016/S0065-3527(08)60492-3

During the last 6 years there have been many reports of isolation of simian „foamy“ virus from „uninoculated“ kidney cell cultures of rhesus and cynomolgus monkeys (Enders and Peebles 1954; Rustigian et al, 1955; Henle and Deinhardt, 1955; Hotta and Evans, 1956; Brown, 1957; Falke, 1958; Ruckle, 1958a; Endo et al, 1959) and from African monkeys and baboons (Hsiung et al, 1958; Lepine and Paccaud, 1957). Similar virus was found by Weller (1956) in „spontaneously“ degenerating (uninoculated) cultures of monkey testis.“

https://sci-hub.se/10.1093/infdis/109.1.1

„During these studies two different types of transmissible agents have been found in uninoculated monkey kidney tissue cultures. One resembles the so-called ‘foamy virus’ and the other produces intranuclear inclusions that are indistinguishable from that produced by the agent obtained from human measles. Each of these agents has been encountered on six different occasions and under circumstances where the possibility of contamination with human measles virus could be excluded … Cross neutralization tests reveal that the ‘foamy virus’ is different from the monkey intranuclear inclusion agent and that the latter is immunologically indistinguishable from human measles virus.”

https://archive.org/details/sim_federation-of-american-soc-experimental-biology_1956-03_15_1/page/610/mode/2up?view=theater

Early in the study of measles virus in monkey kidney tissue, a second agent was encountered in uninoculated monkey kidney cultures, which was, in its cytopathic capacity, indistinguishable from measles virus and provisionally referred to as monkey-intra-nuclearinclusion-agent (MINIA).“

The examination of the stained preparations of one batch prepared on June 23, 1955, revealed the presence of cytopathic changes identical with those induced by measles virus in the control, as well as in the cultures inoculated with clinical material other than from measles patients.“

A greater number of uninoculated cultures derived from cell batches prepared on June 29, 30 and July 8, were examined and also showed changes, in a number of cultures, which had been associated until this time only with measles virus.”

https://sci-hub.se/10.1007/BF01241477

In recent years, with the increased use of tissue cultures prepared from monkey kidney cells, a new group of viruses has come into recognition. The presence of these agents is made known by the cytopathic effect which they produce in uninoculated or control cultures. The combined observations of workers in several laboratories indicate that these agents, as yet unclassified, are unaccountably present in the kidney tissues (or blood elements) of the apparently normal, healthy monkeys from which the cultures are derived.”

https://sci-hub.se/https://doi.org/10.1093/oxfordjournals.aje.a119865

Atd.…

Marián Fillo: Oni tie vírusy (hlavne detskej obrny) spočiatku pestovali na živých opiciach, ktoré ale mohli byť nakazené všeličím.

Ostatne SV40 = Simian Virus No. 40, 40. v poradí izolovaný vírus z opíc, značí, že tých vírusových kontaminácií sa tam časom našiel celý rad.

Otázkou je, či ten cytopatický efekt, podobný Endersovým osýpkam, nespôsobila nejaká vírusová kontaminácia.

Ak tie články/štúdie sú z 50. rokov, je to vysoko pravdepodobné. Na ako-tak čisté bunkové kultúry sa vo väčšom meradle prešlo až koncom 60. rokov, keď začali dochádzať živé opice.

Eva Mertlíková: Na kontaminaci neviditelnými viry se pak ale dá svést úplně všechno. Navíc se uvádí, že v tělech savců se nachází řádově statisíce dosud neobjevených virů. Tak jak potom může někdo tvrdit, že cytopatický efekt vyvolal jen jeden konkrétní virus, a ne něco jiného?

Vy jste nám minule tvrdil, že příčinou cytopatického efektu ve studii Enderse a kol. byl virus spalniček (cituji: „Účelom práce bolo izolovať vírus osýpok, aby sa s ním dalo ďalej laboratórne pracovať, a toto tá práca aj splnila. A keďže to splnila, tak logicky aj doložila existenciu vírusu.“).

My jsme se vám snažili vysvětlit, že tvrdit něco takového prostě není možné, protože příčin CPE mohlo být víc. Což potvrdilo i několik výzkumníků pár let po studii Enderse a kol.

Marián Fillo: (Odpověď na: „pak jste nám přestal odpovídat“)

Za to sa ospravedlňujem, ale mal som nával v práci, tak som nestíhal, ale stále dúfam, že sa mi k tomu podarí raz vrátiť a zodpovedať Vaše otázky.

Tom Svoboda –> Marián Fillo: (Odpověď na: „Problém je, že vy antivírusáci skĺzavate do opačného extrému.“)

Proc bychom meli pristoupit na to, ze jsou priznaky vyvolany bakteriemi ci viry, kdyz k tomu nejsou vubec zadne vedecke dukazy, argumenty, pozorovani..? Co je na tom pohledu extremniho?

Kdybyste zil pred 300 lety, tak byste uplne se stejnou vervou mohl argumentovat, ze prenos nemoci musi byt Bozi trest – jen protoze byste neznal jine vysvetleni. Presne to totiz prave ted delate.

Marián Fillo: Napr. preto, že už máme výskumané, aké toxíny produkuje napr. baktéria čierneho kašľa (Bordetella pertussis) či tetanu (Clostridium tetani) a ako tieto toxíny vplývajú na príslušný druh buniek?

A dalo by sa pokračovať.

Teda máme objasnené patofyziologické mechanizmy rôznych pôvodcov chorôb (patogénov). Nevravím, že všetky a všetkých, ale sme rozhodne oveľa ďalej než pred 300 rokmi.

Svojou otázkou ako keby ste prezrádzal svoju nevedomosť o našom pokroku v oblasti mikrobiológie za tých povedzme 300 rokov, ktoré spomínate.

Inak ale s tým Božím trestom to zase nie je tak celkom úplne mimo, lebo však máme aj psychosomatické choroby, teda na hmotnom tele sa prejavujú určité nedostatky v našej psychike, mohli by sme ich nazvať aj „hriechmi“, a teda v princípe platí aj to, že „Boží trest“ (v skutočnosti ale zákonitý následok nášho nesprávneho zmýšľania/postoja/konania) sa môže prejaviť okrem iného aj neblahým dopadom na naše hmotné telo (chorobou).

Nie sú však všetky choroby psychogénne. Jedny (prenosné skrz vírusy, baktérie atď.) ale nevylučujú druhé (psychosomatické) a opačne.

Kamala Taris –> Marián Fillo: (Odpověď na: „Problém je, že vy antivírusáci skĺzavate do opačného extrému.“)

To, že neumíte jinak vysvětlit klinické příznaky nějakého zdravotního problému automaticky neznamená, že je musí způsobovat mikroorganismy nebo nikdy neprokázané viry. Je to logický faul. Tímto způsobem se v minulosti uvažovalo i o kurdějích a považovaly se za infekční. Kdyby se na ně, nedej Bože, vytvořila vakcína a podvodnými virologickými metodami by byl „nalezen“ virus kurdějí, byl byste schopen úplně vážně diskutovat o způsobech jeho přenosu, imunitě a přínosech/ negativech očkování.

Co se týče bakterií, tak všechny pokusy v historii, které se snažily prokázat kauzalitu bakterie – onemocnění, selhaly.

Marián Fillo: To som predsa netvrdil.

Logický faul bol, že ste si toto (logicky nesprávne) vyvodila z toho, čo som napísal.

Ja som nenapísal, že keď nevidíme iné možné vysvetlenie, tak to AUTOMATICKY MUSÍ byť vírus alebo baktéria – bez akýchkoľvek dodatočných argumentov či podporných údajov, svedčiacich pre vírus, baktériu, pleseň či parazita.

Napísal som, že antivírusáci neuznávajú možnosť prenosného patogénu ani v prípade, že nemajú žiadne lepšie vysvetlenie, ktoré by neodporovalo známym faktom.

Nechápete rozdiel medzi

„Potvrdilo sa, že pohár je plný.“

a

„Nepotvrdilo sa, že pohár je prázdny.“

?

A mne idete kázať o logike?

Vážne?

Kamala Taris: Psal jste: „Problém je, že vy antivírusáci skĺzavate do opačného extrému.

Tvrdíte, že príznaky choroby NIKDY nie sú spôsobené vírusmi (mnohí dokonca popierajú aj baktérie, ba aj plesne či parazitov čoby pôvodcov prenosných chorôb), nevšímajúc si, že šírenie týchto príznakov často nemožno vysvetliť nijak inak, než práve šírením vírusu či baktérie.“ Na to jsem reagovala.

Když vypustím slovo „automaticky“, tak moje odpověď trvá. Kvůli tomu, že vy – Marián Fillo – neumíte vysvětlit klinické příznaky zdravotního problému jinak, než infekčně, neznamená, že to kritici infekčního mýtu také neumí. Antivirusáci upozorňují na to, že se nelze uchylovat k argumentu infekčních nákaz vůbec proto, že existence patogenních virových částic nebyla doposud prokázána a u mnoha ostatních mikroorganismů byla jejich příčinná souvislost k onemocnění dokonce vyvrácena (falzifikována).

Je to jako kdybyste tvrdil, že trpaslíci způsobují déšť a požárníci požár a požadoval po mně, abych to brala jako racionální možnou příčinu, protože podle vašeho subjektivního vnímání nemám jiné vysvětlení pro déšť a/nebo požár. Já osobně jsem ještě nenarazila na soubor klinických příznaků, jejichž příčina by se nedala vysvětlit jinak, než neprokázanými viry nebo neškodnými mikroorganismy.

Paní X: Studie zveřejněná v únoru v časopise Cell uvádí, že přestože objev vyvolává obavy z potenciálu viru HKU5-COV-2 infikovat lidi, lidské buňky nedokáže infikovat tak snadno jako SARS-CoV-2. Na výzkumu se podíleli vědci z Wuchanského institutu virologie, laboratoře v Guangzhou, Wuchanské univerzity a dalších institucí na pevninské Číně. Jednou z autorek je Shi Zhengli, bývalá ředitelka Centra pro výzkum nově se objevujících infekčních nemocí při Wu-chanském institutu (https://www.epochtimes.cz/stitky/wu-chan/)virologie. (https://www.epochtimes.cz/stitky/wu-chan/) Začátkem roku 2020 Shi publikovala studii, v níž identifikovala původce onemocnění covid-19. Wu-chanský institut virologie – a zejména samotná Shi – se tehdy dostali do celosvětového hledáčku kvůli podezřením, že pandemii mohl spustit únik viru z této laboratoře.

https://www.epochtimes.cz/stitky/wu-chan

Marián Fillo: Tak to muselo dať veľa práce – poskladať takú znôšku lží, nepochopení a dezinterpretácií.

Samuelson: To určite, presne take iste voloviny, že nanopartikula letí vo vzduchu a nakazí človeka 😁

Marián Fillo: Podľa tejto logiky „čo nevidím, to neexistuje“ budete asi popierať aj atómy a molekuly, či?

Následne aj elektróny a tým aj elektrinu?

Len tak ďalej! 😉😀😃😄😁🤣

Samuelson: Popieram to, čo nedáva logiku.. Pretože biológia za zakladá na reálnych Bio-logických zákonoch a základoch..

Marián Fillo: A čo nedáva logiku na tom, že človek vdýchne nejaký vhodne zabalený kus RNA či DNA, ktorý následne vlezie (vďaka vhodnému obalu) do bunky, ktorú „hackne“ – donúti ju vyrobiť svoje kópie a prípadne ešte ďalšie veci (nejaké bielkoviny, ako je napr. záškrtový toxín)?

Samuelson: Hej.. Veď preto píšem, že fantasy.. Príroda „vyrába“ rna a dna „virusy“ čo tu poletuju a človek to vdychne, to čo je defakto mŕtve a bum.. Choroba je na svete 😁

Kamala Taris: Nedává to logiku proto, že nic z toho, co jste vyjmenoval, nebylo nikdy verifikováno jako reálně probíhající děj v těle člověka. Odehrává se to pouze v hlavách lidí, kteří to vymysleli a pak těch, kteří tomu věří. Možná by to dávalo logiku jako science fiction příběh nebo nějaká avantgardní divadelní hra.

Tom Svoboda: (Odpověď na: „A čo nedáva logiku na tom, že človek vdýchne nejaký vhodne zabalený kus RNA či DNA…“)

Tak treba to, ze telo cloveka umirajiciho na virus by podle teto hypotezy melo byt virova fabrika, ze ktere virus tece horem spodem; ale ani v takovem tele pretekajicim virem neni toho viru dost na to, aby se v nem dal najit. Zaroven je ale mozne virus najit na klice, v odpadnich vodach a podobne, je dost odolny na to, aby cestoval stovky km, jak se tu pred chvili resilo atd. To je nesmysl.

Fakt Vam bullshit detector ani trochu nereaguje na to, ze virus nikdy ve vzorku neni videt; vzdy je nutne jej namnozit na kulture, a ty udajne virove castice pak vypadaji uplne stejne jako to, na co se kultura rozpadne i bez viru? 🤡

Marián Fillo: (Odpověď na komentář jedné z diskutujících: „Korona? To je len vírus!“)

Predovšetkým ale mediálny vírus.

Ten skutočný vírus tomu mediálnemu nesiahal ani po členky.

Marián Fillo: (Odpověď na komentář jedné z diskutujících: „Žiaden vírus podvod“)

Nejaký vírus bol, ale zďaleka nie tak nebezpečný, ako hučali fakestreamové médiá, a veľká väčšina údajných „prípadov“ CoViD-19 aj tak nebol SARS-CoV-2, ale chrípkový alebo podobný vírus.

Kuko Z lesa: Daj dôkaz o existencii akéhokoľvek vírusu!

Marián Fillo: Daj dôkaz o existencii molekuly!

Kuko Z lesa: Ja?Čo mám s tým ja?Ty niečo tvrdíš,tak to dokáž.

Marián Fillo: Popieraš snáď atómy a molekuly?

Tom Svoboda –> Marián Fillo: (Odpověď na: „Daj dôkaz o existencii molekuly!“)

Dam Vam neco lepsiho. V nize prilozene praci je detailne popsana izolace bakteriofagu; povsimnete si, ze vystupem izolace je skutecne „nic nez spousta stejnych bakteriofagu“ v mediu, tj. to, o cem tvrdite, ze nemuze existovat (rikate tomu „cisty virusovy prasek“). A je to dolozeno fotografii.

Tato prace doklada, ze izolace virove castice jako samostatne biologicke entity, ktera bude dale zkoumana nebo pouzita jako nezavisla promenna v nejakem experimentu, je technicky uplne v pohode proveditelna. Zadna kultivace a neprime ukazatele v podobe CPE nejsou vubec potreba. Viry, pokud tedy existuji, jednoznacne izolovat jde.

Az najdete nejakou praci, v niz bude podobnym zpusobem izolovan nejaky virus, dejte vedet. Molekulami bych se zabyval az pak.

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0215734

Marián Fillo: Ako sám píšete, „v médiu“, takže to nie je čistý vírusový prášok.

Tom Svoboda: No a? 🙂 Vsak o virusovem prasku tu stejne mluvite akorat Vy 🤷‍♂️

Marián Fillo: Ale kdeže!

Ja tu teda naozaj nie som ten, čo izoláciu vírusu interpretuje ako oddelenie vírusu od všetkého ostatného (čo v dôsledku znamená 100% čistý vírusový prášok).

Kamala Taris: Nikdo z antivirusáků, které znám, neinterpretuje izolaci viru jako čistý virusový prášek. Tento terminus technicus jste zde zavedl vy sám.

Marián Fillo: To mi ale vyplýva z tých antivírusáckych požiadaviek.

Ako teda definujete izoláciu vírusu Vy?

Tom Svoboda –> Marián Fillo: (Odpověď na: „Ale kdeže! Ja tu teda naozaj nie som ten, čo izoláciu vírusu interpretuje ako oddelenie vírusu od všetkého ostatného (čo v dôsledku znamená 100% čistý vírusový prášok).“)

A co teda podle Vas izolace znamena, kdyz ne oddeleni od vseho ostatniho? :)))

Mimo to jsem Vam opakovane vysvetloval, ze kritika virologickeho postupu „izolace“ nespociva v tom, ze by v ni nebylo dosazeno stoprocentni cistoty, ale ze se ve sve podstate o zadne oddeleni a ocisteni castic ani nepokousi. Stoprocentni cistoty bez media dosahnout nelze a nikdo netvrdi opak. Bud nasi pozici stale nechapete, nebo ji schvalne prekrucujete.

Skoda, ze jste se chytl jen toho virusoveho prasku a uplne jste presel pointu; tj. ze viry lze teoreticky izolovat a prokazat bezne uzivanymi technikami, kterymi lze izolovat napr. zminovane bakteriofagy, ale nikdo to nedela (proc?).

Tom Svoboda –> Marián Fillo: (Odpověď na: „To mi ale vyplýva z tých antivírusáckych požiadaviek. Ako teda definujete izoláciu vírusu Vy?“)

Ale o tom zde uz dobreho ctvrt roku hovorime, Mlho!

Izolace = oddeleni od okolniho materialu. Vsechno ostatni je prekrucovani vyznamu slov.

Takze mate pravdu, ze stoprocentni izolace viru by opravdu znamenala „cisty virusovy prasek“

JENZE zaroven je vsem jasne, a antivirusakum obzvlast, ze takovato teoreticky stoprocentni izolace v praxi neni mozna, a nikdo ji ani nepozaduje! Nikdo nechce zadny prasek bez media a kazdy chape, ze urcita mira kontaminace bude vzdy.

Takze po desate: problem s postupem „izolace“ uzivanem ve virologii neni v tom, ze by pri nem nebylo dosazeno ucebnicove stoprocentni cistoty, ale v tom, ze se o zadne oddeleni a ocisteni virovych castic ani nepokousi. Nazyvat tedy takovy postup izolaci nebo purifikaci je zavadzanie a klamanie. Presne tato kritika se tyka i prace Enderse a kol.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Izolace = oddeleni od okolniho materialu. Vsechno ostatni je prekrucovani vyznamu slov.“)

Tak som to pochopil správne.

Takže sa konečne zhodneme na tom, že oddelenie vírusu od všetkého ostatného (čiže 100% čistý vírusový prášok) nie je možné a požadovať to je číra zlomyseľnosť – požadovanie nemožného.

Teší ma tento pokrok v debate.

Tom Svoboda: Ano, rikam to celou dobu. 16. prosince jsem psal:

„Nikdo z antivirusacke sekty nema problem s tim, ze nelze dosahnout 100% cistoty a nikdo si nepredstavuje, ze vysledkem izolace bude nejaky stoprocentni virovy prasek. To je akorat zasadni nepochopeni nasi pozice. Uz jsem zde linkoval praci, v niz je zdokumentovana izolace (skutecna izolace) bakteriofagu, a kterou vsichni akceptuji jako validni. Dival jste se na ni?“

Take me tento pokrok v debate tesi. Jen by me zajimalo, jestli nejakeho zlomyslneho antivirusaka, ktery pozaduje stoprocentni virusovy prasek, vazne znate?

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „…ze se o zadne oddeleni a ocisteni virovych castic ani nepokousi.“)

Akožeby nie?

Však sa normálne používa centrifugácia.

Viď napr. https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8203968/

Tom Svoboda: Jde o to, jak se pouziva:)

Muzu s Vama souhlasit, ze v te prilozene praci se autori skutecne pokusili ziskat velmi mnoho castic stejnych vlastnosti.

Ale jako vzdy centrifugaci predchazela kultivace vzorku na bunecne kulture.

Takze tvrzeni, ze se divame na castice, ktere napadly bunky a tak podobne, jsou nepodlozene. Neznate jejich puvod ani funkci; mate zkratka vedlejsi produkt toho, co se stane, kdyz bunecnou kulturu smichate se soplem (obrazne receno).

Abyste mohl dojit k nejakym zaverum, musel byste nejdrive izolovat virove castice primo ze vzorku, treba centrifugaci, a pote studovat, zda vyvolaji CPE. Virologie ale argumentuje naopak: nejprve vyvola CPE a pote odtud zpetne dovozuje pritomnost virovych castic. To je dukaz kruhem.

Chapete teda, ze problem fakt neni v pozadavku na stoprocentni virovy prasek, ale v tom, ze postup virologu je proste logicky nekorektni?

Kamala Taris: Pokud by virologové získali touto dostupnou metodou částice přímo z odebraného vzorku, což by neměl být problém, nemocný člověk přeci produkuje miliardy virových partikulí, a elektronová mikroskopie by potvrdila jejich morfologickou homogenitu, pak by mohli konečně experimentálně prokázat, že jsou tyto částice schopné vyvolat konkrétní klinické příznaky.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Uz jsem zde linkoval praci, v niz je zdokumentovana izolace (skutecna izolace) bakteriofagu, a kterou vsichni akceptuji jako validni. Dival jste se na ni?“)

Áno. Pozeral som na to. Pekná ukážka izolácie vírusu.

Otázkou je, prečo tie vírusy napriek takej peknej práci stále popierate?

Tom Svoboda: Hypoteza, ze bakteriofag je parazit, ktery napadne bakterii a rozmnozi se v ni (tj. ze to je podle nejake definice „virus“), je vedecky neprokazana.

Podle teto neprokazane predstavy byl vymyslen obecnejsi koncept viru jako parazita na bunce.

Existenci bakteriofagu nikdo nezpochybnuje. Onu praci ale nelze povazovat za priklad izolace viru, dokud nebude prokazano, ze je bakteriofag skutecne virus.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Jen by me zajimalo, jestli nejakeho zlomyslneho antivirusaka, ktery pozaduje stoprocentni virusovy prasek, vazne znate?“)

Videl som komunikáciu niekoho zo CDC, kde používali tú definíciu, že izolácia je oddelenie od všetkého ostatného, no a keď dostali od CDC odpoveď, že takto izolovaný nemajú žiaden vírus, tak (falošne) tvrdili, že CDC nemá žiaden vírus izolovaný.

Takže osobne tvárou v tvár som na nikoho takého nenarazil, ale na internete som sa s takými stretol. A bolo ich dosť veľa.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Muzu s Vama souhlasit, ze v te prilozene praci…“)

Čo je logicky nekorektné na tom, že keď chcú mať použiteľnú vzorku vírusu, nechajú ho najskôr namnožiť, až potom ho očisťujú od balastu pomocou centrifugácie?

Keby ho nenamnožili (čoho vedľajším účinkom je CPE), mali by tam toho príliš málo.

Tom Svoboda: Nekorektni je to, ze nikdy nebylo prokazano, ze pri postupu vyvolavajicim CPE se skutecne mnozi nejaky virus. Zaroven se vsak CPE pouziva jako kriterium prave pro mnozeni viru.

Snazite se dokazat, ze nejaka castice vyvolala CPE, ale dokazujete to tak, ze vyvolate CPE, a berete to jako dukaz dane castice.

To je argumentace kruhem.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Mě na té studii https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8203968/, kterou jste uvedl, asi nejvíc zaujalo to, že její autoři osadili kultivační misky 8–9 miliony BHK nebo C6/36 buněk, které infikovali alfavirem s multiplicitou infekce (MOI) = 5 jednotek tvořících plaky na buňku, takže hned od počátku byly v každé kultivační misce údajně desítky milionů virových částic. Ty se ještě pomnožily (vedlejším účinkem je podle vás vznik CPE), takže po pomnožení muselo být v každé misce těch virových částic ještě x-násobně více. Z toho odebrali 3–5 µl vzorku, dali na mřížku elektronového mikroskopu a vyfotografovali.

Takže autoři studie z původních desítek milionů částic (před pomnožením) vyfotografovali řádově desítky virových částic, přičemž některé mají různou velikost. A toto nazývají účinnou metodou purifikace?!

Ve studii není ani zmínka o kontrolním experimentu. Na obr. 1A jsou sice „neinfikované a zdravé“ buňky, ale nikde není uvedeno, jak s nimi bylo zacházeno, tzn, jestli i k nim byla přidána řada chemických látek jako k „infikovanému“ vzorku. Tak jak mohou tvrdit, že CPE vyvolal virus, a ne třeba některá z těch přidaných látek?

Autoři studie použili (kromě C6/36) buněk také BHK (Baby Hamster Kidney Cells) buňky, tedy opět buňky ledvin, ke kterým několikrát přidali antibiotika a antimykotika. Autoři sice neuvedli konkrétně která, ale vzhledem k tomu, že se běžně používají taková antibiotika a antimykotika, která jsou toxická pro ledviny, tak je dost možné, že příčinou CPE byly právě tyto látky.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Např. u SARS-CoV-2 se uvádí, že v 1 ml slin jsou řádově až stovky milionů částic. Je opravdu takový problém prostě shromáždit 1 ml slin a z nich izolovat a purifikovat virové částice?

Nebo je nutné ty stovky milionů částic nejprve namnožit na buňkách opičích ledvin a pak z nich obtížně dostávat pár kuliček považovaných za SARS-CoV-2?

Přikládám 2 obrázky Státního zdravotního ústavu, který údajně izoloval částice SARS-CoV-2 z prvního případu covid-19 v ČR. A RNDr. Helena Jiřincová ze SZÚ se těmi snímky ještě chlubí!

Vážně takové snímky „izolovaných virových částic“ (a tyto nejsou zdaleka výjimkou) alespoň trochu neuráží inteligenci virusáků?

Marián Fillo –> Kamala Taris: (Odpověď na: „Pokud by virologové získali touto dostupnou metodou částice…“)

Dokopy to môžu byť miliardy, ale v jednej odobratej vzorke toho nemusí byť (obvykle nie je) dosť na seriózne ďalšie použitie.

Preto sa to ešte dáva pomnožiť.

Aký s tým máte problém?

Však od bunkovej kultúry a pridaných antibiotík a nejakého krmiva pre rast buniek (prevažne vitamíny a aminokyseliny) sa to odlíšiť dá.

Kamala Taris: Výše vám to celkem podrobně popsala Eva. V 1 ml slin je řádově až stovky miliónů částic. Určitě se dá nasbírat i více než jen 1 ml slin od nemocného člověka. Nasbíráte tak dostatečné množství částic pro izolaci a purifikaci přímo z odebraného vzorku. Tak byste mohl s jistotou prokázat, že CPE způsobují skutečně tyto částice, jelikož byste s nimi mohl provést řádně kontrolovaný experiment, který běžným postupem virologů (bez nezávislé proměnné) provést nikdy nemůžete. Nemusel byste se pak s nikým dohadovat o tom, že CPE způsobuje samotná manipulace se vzorkem, nikoli domnělá přítomnost virových částic. Navíc, přímou izolací částic byste kultivační proces ani provádět nemusel a mohl byste experimentovat přímo s izolovanými částicemi. Částic pro izolaci je v 1 ml slin dostatek a nasbírat lze jistě i mililitrů více.

Vaše tvrzení:

„Však od bunkovej kultúry a pridaných antibiotík a nejakého krmiva pre rast buniek (prevažne vitamíny a aminokyseliny) sa to odlíšiť dá.“

Toto téma se tu již řešilo, že se extracelulární vezikuly nedají od údajných virových částic morfologicky odlišit. Potvrzuje to samotná oficiální odborná literatura. Nebudu tu proto téma rozvádět znovu.

Sloboda v očkovaní SK: https://t.me/slobodavockovanidiskusia/39860

Marián Fillo: Celkom fajn, až na tú Tarabovú v závere. Tá bola poriadne od veci.

Vlad – napichovač: By som som povedal, že Lenka Tarabova bola top… 👍

Marián Fillo: A ja zase, že to tam celé iba zbytočne kazila.

Vlad – napichovač: Kazí narativ infekčnej „teorie“ a to serie všetkých veriacich vo virusy 😂

Marián Fillo: Nekazí naratív, ale hlása nezmysly, ktoré sú v prudkom rozpore s pravdou. To sú dve rôzne veci.

Tom Svoboda: Priklad takoveho nesmyslu?

Marián Fillo: Napr. že HIV neexistuje, alebo ak existuje, tak neškodí…

To je můj cíl, aby se ve veřejném prostoru vědělo, že to opravdu nejsou tyhle nanočástice, opravdu mezi lidma nic nelítá, opravdu se můžou lidi bezpečně líbat, opravdu se nepotřebují chránit tou příšerností, která se prodává v plastových pytlících a strašně smrdí – pánskou ochranou,“ šíří nebezpečné bludy Tarabová.

https://minutovezpravy.cz/clanek/samozvana-virolozka-tarabova-radi-nepouzivejte-kondomy-hiv-neexistuje

Článok je samozrejme tupý mainstream, ale vybral som priamy citát.

Tom Svoboda: A vy snad dovedete vedecky dolozit, ze HIV existuje a skodi? To budete prvni na svete.

Marián Fillo: To by som práve nebol.

Dokonca bola za to udelená Nobelova cena istému antivaxxerovi menom Luc Montagnier.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Chcete tím říct, že Luc Montagnier prokázal existenci HIV, nebo dokonce to, že HIV je příčinou AIDS?

Kde a kdy konkrétně to prokázal?

Tom Svoboda: Montagnier sam potvrdil K. Mullisovi, ze o zadne publikaci prokazujici HIV/AIDS nevi. Mullis o tom pise v Dancing Naked in the Mind Field.

Marián Fillo –> Vlad – napichovač: (Odpověď na:https://t.me/slobodavockovanidiskusia/39905)

V niektorých C19 vrahcínach boli použité sekvencie z HIV vírusu, ktoré spôsobovali, že zabodaný človek bol na niektorých testoch (falošne) HIV pozitívny.

A druhá vec je, že niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome). To sa nazvalo VAIDS (Vaccine-induced AIDS).

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Montagnier sam potvrdil K. Mullisovi, ze o zadne publikaci prokazujici HIV/AIDS nevi.“)

Veľmi ma bavia popierači HIV, ako napr. Dr. Robert Willner, ktorý si dal na kameru pichnúť údajný HIV (resp. krv s obsahom HIV) a do roka zomrel. Alebo Casper Shmidt, ktorý zomrel na AIDS v roku 1994.

Vlad – napichovač: Hej, je to vskutku veľmi záhadné tieto úmrtia, každý kto sa vyjadrí o niečom čo neexistuje, tak je chvíľu nato po smrti.. Tak dopadol aj Kary Mullis.. Keď nemohol zohnať HIV od Montagniera… Willner záhadne umrel, ale ten pacient s ktorým robil ten experiment ďalej žil.. Fakt vskutku zaujímavé 😉 a tebe to dajak nedochadza..

Marián Fillo: No jedine že by Willner bol náchylnejší na poškodenie vírusom HIV než ten pacient. Alebo sa horšie stravoval alebo čo.

A ešte ma baví, ako sa to video doteraz prezentuje ako dôkaz, že HIV je neškodný.

Tak to ozaj nemá chybu.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Uvádí se, že příčinou úmrtí dr. Willnera byl „heart attack“, a uvádějí to samotní virusáci. Kdyby zemřel na AIDS nebo na něco, co by se alespoň podobalo AIDS, tak by si virusáci určitě nenechali ujít příležitost to použít proti němu a proti ostatním antiHIVvirusákům.

Jako podle vás spolu souvisí HIV a „heart attack“?

Tom Svoboda –> Marián Fillo: Willner zde byl zminen jiz v prosinci prave v tomto kontextu a tehdy jste tvrdil, ze to video vubec nic nedokazuje. Tak tedka podle Vas naopak dokazuje, ze Willner zemrel na AIDS (prestoze to ani oficialni narativ netvrdi), nebo jak to mame chapat?

Jak souvisi tyhle anekdoty s tim, ze ani nobelovkou oceneny Montagnier nema vedecky dukaz HIV/AIDS?

Marián Fillo: Nie. Naozaj to video nič nedokazuje.

Nemáme nijak doložené, čo si v skutočnosti pichol (laboratórny rozbor), a už vôbec nie, aké presne dôsledky to malo.

Ja som len skonštatoval, že je vtipné, keď si niekto dá na kameru niečo pichnúť, akože to je bezpečné, a do roka zomrie.

Obdobne vtipné, ako keď u nás prvý C19 zabodaný prof. Krčméry zomrel takmer presne 2 roky od prvej dávky.

Tak už len preto by som to nikdy nepoužil ako argument pre bezpečnosť vpichnutého materiálu, hoci jeden aj druhý mohli zomrieť na niečo úplne iné – nie následkom toho, čo si dali pichnúť. Ale čo ak predsa?

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: Nie je to asi zjavné na prvý pohľad, ale áno, HIV môže prispieť k „heart attack“:

https://www.aidsmap.com/about-hiv/heart-attack-and-hiv

Ale to, že týpek mal „heart attack“ nie je jasný dôkaz (smoking gun), že za to môže HIV, uznávam. Ale tá možnosť tu rozhodne je.

Prečo to stúpenci HIV/AIDS nerozmazávali? Asi si potrpia na jasných dôkazoch, a tie v tomto prípade neboli, hoci súvislosť možná je.

Eva Mertlíková: V tom článku na aidsmap (neuvedl jste tedy žádnou studii nebo něco, co by obsahovalo jediný vědecký důkaz) se uvádí jen to, že: „There is evidence that people living with HIV have an increased risk of having a heart attack.“ Jen ty důkazy nějak zapomněli uvést…

Dál se tam píše, že zvýšené riziko „heart attack“ (tedy pokud bychom uvažovali o lidech s HIV) mají lidé s nízkým počtem CD4 lymfocytů a lidé, kteří berou léky proti HIV.

Vy jste někde narazil na informaci, že dr. Willner bral léky proti HIV nebo že měl nízký počet CD4 lymfocytů? Jinak by totiž ten váš „důkaz“ v podobě článku na aidsmap nedával smysl, že?

Tím, že si stoupenci HIV/AIDS potrpí na jasných důkazech, jste mě vážně pobavil.:-) A vy toho jste jasnou ukázkou. Bez jediného důkazu jste dal do souvislosti úmrtí dr. Willnera s předchozí aplikací krve od HIV-pozitivního, a vyvodil z toho závěr, že příčinou úmrtí byl HIV (viz: „Veľmi ma bavia popierači HIV, ako napr. Dr. Robert Willner, ktorý si dal na kameru pichnúť údajný HIV (resp. krv s obsahom HIV) a do roka zomrel.“ a „No jedine že by Willner bol náchylnejší na poškodenie vírusom HIV než ten pacient.“).

Mohl byste tedy už konečně předložit nějaké důkazy existence HIV a toho, že HIV je příčinou AIDS?

Marián Fillo: Neverím tomu, že pri Vašej inteligencii nie ste schopná dať si do Google, resp. Google Scholar niečo ako: increased heart attack risk among HIV positives

čo by Vám vypľulo napr.: https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC3964878

A o Willnerovi nič konkrétne netvrdím, len by som na mieste antivírusákov naozaj nepoužíval jeho sebavedomé video ako argument, keď zomrel sotva rok po jeho natočení.

Eva Mertlíková: Nevěřím tomu, že při vaší inteligenci jste nebyl schopen najít na Google, resp. Google Scholar nějakou studii hned napoprvé, a místo toho jste argumentoval jen nějakým důkazně bezcenným článkem.

A už vůbec se mi nechce věřit tomu, že při vaší inteligenci jste zřejmě dosud nebyl schopen pochopit, že důkazní břemeno je na straně toho, kdo něco tvrdí. Vy sám jste opakovaně naznačil, že dr. Willner zemřel kvůli tomu, že se nakazil HIV. Bez jediného důkazu, který by to jen vzdáleně potvrzoval. A vy nakonec vyčtete mně, že jsem vám nepředložila studii, která by ten váš výmysl obhájila? Přijde vám tohle vaše jednání jako normální?

Díval jste se vůbec na ten odkaz, který jste uvedl? Vážně vám přijde, že ty studie nějakou souvislost mezi HIV a heart attack prokázaly?

Pokud jde o vaše tvrzení „A o Willnerovi nič konkrétne netvrdím, len by som na mieste antivírusákov naozaj nepoužíval jeho sebavedomé video ako argument, keď zomrel sotva rok po jeho natočení.“ – Takže vy vyčítáte antivirusákům, pokud to video použijí, ale vy sám nemáte nejmenší problém ho použít jako „důkaz“, že dr. Willner zemřel kvůli HIV. Aniž byste o Willnerovi a jeho úmrtí cokoli věděl, což jste teď i sám přiznal.

Mimochodem, antivirusáci to video používají hlavně jako odpověď na jeden z nejčastějších „argumentů“ virusáků, kterým je něco jako: „Když nevěříte na HIV, tak byste si určitě nechali píchnout krev od HIV-pozitivního člověka, že?“ Ani jeden z virusáků, včetně vás, totiž nebyl schopen předložit jediný důkaz pro HIV/AIDS, a tak se zmůžou jen na tohle.

Znovu tedy zopakuji můj dotaz: „Mohl byste tedy už konečně předložit nějaké důkazy existence HIV a toho, že HIV je příčinou AIDS?“

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „vy sám nemáte nejmenší problém ho použít jako „důkaz“, že dr. Willner zemřel kvůli HIV.“)

Ešte raz: nemôžem zhodnotiť skutočnú príčinu úmrtia Willnera, ale konštatujem len toľko, že ak to bol „heart attack“, mohol k nemu prispieť HIV.

Ak viete čítať s porozumením, tak musíte chápať, že nejde nielenže o dôkaz príčiny Willnerovej smrti, ale ani len o tvrdenie bez dôkazu.

I keď skôr mám pocit, že len zlomyseľne zapárate do každého detailu, ale s tým u mňa neuspejete, lebo si dávam dobrý pozor na to, čo ako formulujem.

Eva Mertlíková: Pokud vám přijde „zapárání“ do každého detailu, do kterého se zamotáte, jako zlomyslnost, tak na to opravdu nevím, co odpovědět.

Jak už jsem uvedla, příčinu úmrtí dr. Willnera už dál nebudu řešit.

Marián Fillo: Nie je ani dôvod. To bola len kuriozita podobná tým celebritám, čo kázal všetkým svojim fanúšikom dať sa zabodať na C19 a do roka boli mŕtve.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: Vy sám jste opakovaně naznačil, že dr. Willner zemřel kvůli tomu, že se nakazil HIV.“)

Vôbec nie.

Naznačil som len to, že používať Willnera ako argument je úplne od veci, keď zomrel rok po svojom „odvážnom počine“ pred kamerou. Nech už bola príčina úmrtia akákoľvek. Na ďalšiu otázku som odpovedal, že áno, „heart attack“ a HIV majú súvislosť, teda ten druhý zvyšuje pravdepodobnosť toho prvého. Či to ale tak bolo vo Willnerovom prípade, to nemôžem vedieť. Mohlo byť, nemuselo.

Eva Mertlíková: Dobře, tak naposled. Jak už psal Tomáš, Willnera jste zničehonic zmínil vy, úplně mimo kontext, v reakci na jeho komentář k Montagnierovi. Napsal jste: „Veľmi ma bavia popierači HIV, ako napr. Dr. Robert Willner, ktorý si dal na kameru pichnúť údajný HIV (resp. krv s obsahom HIV) a do roka zomrel.“ A dále: „No jedine že by Willner bol náchylnejší na poškodenie vírusom HIV než ten pacient.“

Beru tedy na vědomí, že i přes všechna tato tvrzení trváte na tom, že vaše odpovědi nijak nenaznačují, že dr. Willner zemřel kvůli tomu, že se nakazil HIV.

O příčině úmrtí dr. Willnera se už ale opravdu nechci bavit. Místo toho se konečně můžeme zaměřit na ty vaše důkazy HIV/AIDS – viz váš další komentář.

Marián Fillo: Môže, nemusí, nevieme. Nerobili sme pitvu, nemáme podrobnú lekársku správu. Môžeme len špekulovať, ako by to mohlo byť – na základe všeobecnej štatistiky, do ktorej Willner mohol a nemusel spadnúť.

A v reakcii na reči o Montagnierovi samozrejme Willner nie je mimo kontext, keďže popieral to, na čo prišiel Montagnier, priam sa tomu posmieval v tom jeho videu, akurát teda už sa dosmial – sotva rok po tom.

A čo sa týka mojej citácie

No jedine že by Willner bol náchylnejší na poškodenie vírusom HIV než ten pacient. Alebo sa horšie stravoval alebo čo.

to Vaše vytrhávanie z kontextu je priam fantastické.

Ja som napísal

„jedine že by A alebo B alebo C“,

ale Vy ste odcitovala iba

„jedine že by A“.

Tak ak toto nie je číra zlomyseľnosť, ak už neviem, čo je.

Sa vôbec nedivím, že s takýmto prístupom v argumentácii sa s vami (antivírusákmi) skoro nikto nechce baviť. Tiež mi už dochádza trpezlivosť.

Eva Mertlíková: Dobře, uvedu tedy celou citaci z vašeho komentáře:

„No jedine že by Willner bol náchylnejší na poškodenie vírusom HIV než ten pacient. Alebo sa horšie stravoval alebo čo.

A ešte ma baví, ako sa to video doteraz prezentuje ako dôkaz, že HIV je neškodný.

Tak to ozaj nemá chybu.“

To, že jsem neodcitovala i větu „Alebo sa horšie stravoval alebo čo.“ určitě nebylo z důvodu čiré zlomyslnosti, ale proto, že mi v souvislosti s otázkou, zda vaše odpovědi naznačujují, nebo nenaznačují, že dr. Willner zemřel kvůli tomu, že se nakazil HIV, nepřišla tak podstatná.

Pokud jste možnost horšího stravování zmínil v souvislosti s infekcí HIV (tzn. že horší stravování negativně přispělo k již probíhající infekci virem HIV), tak to nic nemění na tom, že se to stále týká naznačování možnosti, že dr. Willner zemřel do roka po aplikaci krve od HIV-pozitivního právě z důvodu infekce virem HIV.

Pokud jste možnost horšího stravování nezmínil v souvislosti s infekcí HIV, pak by to znamenalo, že dr. Willner zemřel úplnou shodou okolností do roka po aplikaci krve od HIV-pozitivního proto, že se z nějakého důvodu začal náhle hůře stravovat (na videu totiž vypadal zcela v pořádku a zdráv).

Teď už to je snad kompletní, a můžeme tedy dr. Willnera nechat na pokoji.

Marián Fillo: (Odpověď na: „zda vaše odpovědi naznačujují, nebo nenaznačují, že dr. Willner zemřel kvůli tomu, že se nakazil HIV, nepřišla tak podstatná.“)

A ako je z úplnej citácie zrejmé, konštatujem, že by to mohlo byť tým HIV (ak nie dokonca ešte niečím iným z krvi nakazeného HIV), ale aj nemuselo. Jednoducho tú možnosť pripúšťam.

Vy ju nepripúšťate?

Marián Fillo: (Odpověď na: „Pokud jste možnost horšího stravování zmínil v souvislosti s infekcí HIV (tzn. že horší stravování negativně přispělo k již probíhající infekci virem HIV), tak to nic nemění na tom, že se to stále týká naznačování možnosti, že dr. Willner zemřel do roka po aplikaci krve od HIV-pozitivního právě z důvodu infekce virem HIV.“)

Otázka bola, prečo Willner zomrel skôr než ten HIV pozitívny, od ktorého si pichol krv.

Tak jedna z možností je, že sa horšie stravoval (bez ohľadu na HIV). To naozaj nemožno vylúčiť ako príčinu úmrtia, obzvlášť keď oficiálne zomrel na „heart attack“. Tam strava hrá kľúčovú úlohu.

Ale áno, pripúšťam možnosť, že Willner doplatil na to, že si pichol krv od HIV pozitívneho, ale netvrdím to s istotou – pripúšťam aj iné možnosti, prečo zomrel tak skoro. Takže čo?

Willner zrejme nezomrel na AIDS, čo by aj bolo divné, lebo to by bol ultrarýchly AIDS, ale vieme zo štatistických pozorovaní, že HIV-pozitívni majú vyššie riziko „heart attack“, takže túto možnosť nemôžeme vylúčiť.

Marián Fillo: (Odpověď na: „Pokud jste možnost horšího stravování nezmínil v souvislosti s infekcí HIV, pak by to znamenalo, že dr. Willner zemřel úplnou shodou okolností do roka po aplikaci krve od HIV-pozitivního proto, že se z nějakého důvodu začal náhle hůře stravovat (na videu totiž vypadal zcela v pořádku a zdráv).“)

Výzor často klame. Mohol sa horšie stravovať už dlho predtým.

A horšia strava mohla byť synergickým činiteľom spolu s HIV infekciou, ale mohla byť aj samostatným dôvodom „heart attack“. S dostupných údajov, ktorých je veľmi málo, to nevieme určiť.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Mohl byste tedy už konečně předložit nějaké důkazy existence HIV a toho, že HIV je příčinou AIDS?“)

Začínam mať dojem, že ste si ma pomýlila s Googlom. Aj keď je pravdou, že googliť viem celkom dobre, ale nechce sa mi veriť, že Vy neviete tiež.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2949638

Eva Mertlíková: Důvodem těch vašich opakovaných infantilních komentářů o googlení apod. je, že si tím dodáváte sebevědomí, nebo co konkrétně? To nemůžete normálně odpovědět jako dospělý člověk?

Myslíte si, že ty tisíce lidí, včetně řady odborníků, už desítky let požadují důkazy HIV/AIDS proto, že by si je sami neuměli vygooglit? A že pak přijde génius Fillo, kterému na to stačí pár minut?

Zrovna v případě HIV jsou ty studie, které údajně popsaly objev nového viru a údajně prokázaly, že vyvolává AIDS, mezi lidmi, kteří se o to téma zajímají, notoricky známé. Logicky bychom se tedy měli bavit o těchto studiích, a ne o studii z Afriky z roku 1987, kterou jste uvedl.

Znáte vůbec ty studie? Četl jste je někdy?

Marián Fillo: (Odpověď na: „Myslíte si, že ty tisíce lidí, včetně řady odborníků, už desítky let požadují důkazy HIV/AIDS proto, že by si je sami neuměli vygooglit? A že pak přijde génius Fillo, kterému na to stačí pár minut?“)

Nie, píšem to preto, lebo si odo mňa pýtate niečo, čo si úplne ľahko môžete sama vygoogliť.

Eva Mertlíková: Dobře, takže to shrnu: tisíce lékařů, vědců, novinářů, aktivistů a dalších lidí už desítky let poukazují na to, že pro hypotézu HIV/AIDS chybí vědecké důkazy.

Nikdo z dotázaných odborníků je nebyl schopen předložit.

Podle vás ale existují.

A když se vás zeptám, zda byste důkazy existence HIV a toho, že HIV je příčinou AIDS, mohl předložit, tak na to odpovíte, že se ptám na něco, co se dá úplně lehce vygooglit.

OK, to je taky odpověď.

Marián Fillo: (Odpověď na: „Znáte vůbec ty studie? Četl jste je někdy?“)

Zaoberal som sa pomerne podrobne pôvodom HIV, ale všetky štúdie okolo HIV/AIDS samozrejme prečítané nemám. Je vôbec niekto taký na Zemi, kto má?

Eva Mertlíková: Nikdo se vás neptal na „všetky štúdie okolo HIV/AIDS“ a nikoho by to ani nenapadlo.

Ptala jsem se vás, zda znáte a zda jste četl studie, které údajně popsaly objev nového viru (HIV) a údajně prokázaly, že vyvolává AIDS.

Z vaší odpovědi vyplývá, že ne.

Takže notoricky známé studie (pro kohokoli, kdo se tématem důkazů pro HIV/AIDS seriózně zabývá), které by logicky měly obsahovat důkazy existence a patogenity nově objeveného viru (HIV), jste nikdy nečetl a ani je neznáte, tudíž jste si důkazy pro hypotézu HIV/AIDS sám nikdy neověřoval a opět jenom nekriticky opakujete tvrzení mainstreamu o HIV/AIDS.

Marián Fillo: (Odpověď na: „Z vaší odpovědi vyplývá, že ne.“)

Z mojej odpovede vyplýva, že nie všetky.

Eva Mertlíková: To z vaší odpovědi ale nevyplývá.

Na dotaz zda znáte a zda jste četl studie, které údajně popsaly objev nového viru (HIV) a údajně prokázaly, že vyvolává AIDS, jste odpověděl: Zaoberal som sa pomerne podrobne pôvodom HIV, ale všetky štúdie okolo HIV/AIDS samozrejme prečítané nemám. Je vôbec niekto taký na Zemi, kto má?“

Jelikož jste odpověděl na něco jiného, tak jsem dotaz zopakovala: „Ptala jsem se vás, zda znáte a zda jste četl studie, které údajně popsaly objev nového viru (HIV) a údajně prokázaly, že vyvolává AIDS.“ A k tomu jsem dodala: Z vaší odpovědi vyplývá, že ne.“

A vy jste na to teď odpověděl: „Z mojej odpovede vyplýva, že nie všetky.“

Takže z této odpovědi vyplývá, že neznáte a nečetl jste „všetky“ studie, které údajně popsaly objev nového viru (HIV) a údajně prokázaly, že vyvolává AIDS.

Těch studií ale zas tak moc není a spousta antivirusáků (včetně mě) je zná a četla je.

Jak potom můžete tvrdit, že HIV existuje a že vyvolává AIDS, pokud všechny ty studie, které údajně popsaly objev nového viru (HIV) a údajně prokázaly, že vyvolává AIDS, neznáte a nečetl jste je?

Marián Fillo: (Odpověď na: „Dobře, takže to shrnu: tisíce lékařů, vědců, novinářů, aktivistů a dalších lidí už desítky let poukazují na to, že pro hypotézu HIV/AIDS chybí vědecké důkazy.“)

Ehmmm… a tá Montagnierova úvodná práca je čo? Vzduch?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6189183

Eva Mertlíková: Jako že by si všichni ti lidé, co už desítky let poukazují na to, že pro hypotézu HIV/AIDS chybí vědecké důkazy, do dnešního dne nevšimli, že údajní objevitelé HIV Montagnier a kol. napsali nějakou studii o objevu HIV? To vážně dává smysl…

Na můj dotaz zda byste mohl předložit „důkazy existence HIV a toho, že HIV je příčinou AIDS“ jste tedy předložil Montagnierovu studii. Znamená to tedy, že tato studie prokázala existenci nového viru, a toho, že je příčinou AIDS?

Samozřejmě předpokládám, že jste tu studii četl a důkazy objevu nového viru a toho, že je příčinou AIDS, jste tam našel. Jinak byste tou studií neargumentoval, že?

Které konkrétní důkazy vás o tom přesvědčily?

Tom Svoboda –> Marián Fillo: Willnera jste ted prece vytahl Vy jako reakci na citaci z Mullisovy knihy, v niz popisuje konfrontaci s Montagnierem. Takze resit, jak tohle video pouzivaji nebo pouzivaji antivirusaci, jde trochu mimo tema a nevim, proc to vlastne resime..

Marián Fillo: Ďalšia vec, ktorá má veľmi baví, je používanie Mullisa ako autority v tomto kontexte, keď Mullis nielenže nepopieral existenciu vírusov vo všeobecnosti, ale ani existenciu HIV.

Mullis jedine spochybňoval (a ani to nebolo vyslovene tvrdé popieranie) súvislosť medzi HIV a AIDS, tvrdiac, že dovtedajšie dôkazy sa mu nejavia byť dostatočné.

Čiže nepopieral ani HIV, ani AIDS, už vôbec nie vírusy ako také, a ani omylom nie imunitu (imunitný systém) – iba si nebol istý, že HIV spôsobuje AIDS, v tom čase známe dôkazy preňho neboli dostatočne presvedčivé.

Tak mi vysvetlite, ako môžete vy antivírusáci a anti-HIVáci citovať tohto vírusáka a HIVáka ako autoritu?

😀😃😄😁🤣

Tom Svoboda: Cetl jste tu prilozenou citaci vubec?

Vy jste v diskusi naznacil, ze Montagnier vedecky prokazal HIV/AIDS. Na to jsem reagoval citaci z Mullisovy knihy, ve ktere popisuje vlastni hledani vedecke prace prokazujici HIV/AIDS, a zejmena to, jak ho to privedlo az k setkani s Montagnierem (a ke zjisteni, ze ani on takovou praci nema).

Jinak receno zpochybnuju Vas nazor, ze Montagnier cokoliv prokazal. Kde, prosim Vas, jakkoliv apeluju na Mullisovu autoritu? Vzdyt je uplne nepodstatne, ze to byl Mullis.

A proc se vlastne vyjadrujete uplne ke vsemu ostatnimu, jenom ne k tomu, ze clovek oceneny Nobelovou cenou za objev HIV nema k dispozici vedecky dukaz HIV? K tomu nemate, co rict?

Marián Fillo: (Odpověď na: „A proc se vlastne vyjadrujete uplne ke vsemu ostatnimu, jenom ne k tomu, ze clovek oceneny Nobelovou cenou za objev HIV nema k dispozici vedecky dukaz HIV? K tomu nemate, co rict?“)

Aj keby to bola pravda, mení to niečo na existencii HIV, keď ten dôkaz má niekto iný než ocenený nobelista (R.I.P.)?

Keby som chcel byť na Vás veľmi škaredý, neexistencia dôkazu nie je dôkazom neexistencie. Aj keby naozaj nikto nemal dôkaz HIV (čo nie je pravda, však sú aj mikrofotografie), ešte by z toho stále nevyplývalo, že HIV neexistuje.

To len taká drobná lekcia logiky.

No a k citácii z Mullisovej knihy:

Montagnier odporúča Mullisovi prečítať si CDC report, následne Mullis odpovedá, že v ňom nie je žiaden tvrdý dôkaz SÚVISLOSTI HIV s AIDS, na čo Montagnier odpovedá, že má pravdu. Neodpovedá, že on ten dôkaz nemá, ani že dôkaz nejestvuje a už vôbec nie, že nejestvuje dôkaz samotného HIV.

To Mullis nikdy nenamietal.

Takže?

Tom Svoboda: Takze? Takze si v prve rade rozmyslete, co vlastne o Montagnierovi tvrdite. Stojite si za tim, ze Montagnier prokazal HIV/AIDS?

Marián Fillo: Stojím si za tým, že objavil HIV u pacienta s AIDS. Či aj preukázal súvislosť (on osobne), tak to narýchlo neviem zistiť. Musel by som toho prelúskať dosť veľa, aby som sa k tomu vedel zodpovedne vyjadriť.

Nobelovka každopádne je za „for their discovery of human immunodeficiency virus“

nie za preukázanie súvislosti HIV s AIDS.

Tom Svoboda: Dobre, a tim „objevil“ je mysleno presne co? Ze ten virus izoloval, prokazal jeho existenci, nebo neco jineho? Treba ze jen vyslovil hypotezu?

Pokud dle Vas Montagnier HIV nejak vedecky prokazal, muzete to dolozit? (Udeleni Nobelovky neni dukaz)

Marián Fillo: Áno, izoloval: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6189183/

Tom Svoboda: Montagnierova studie nepredstavuje dukaz existence konkretni biologicke entity. Neprobehla zadna fyzicka izolace virove castice klasickymi separacnimi metodami (napr. gradientova centrifugace s analyzou cistoty). Nikde neni dolozeno, ze by vznikl homogenni vzorek jineho noveho viru – tedy zadna jednoznacne identifikovatelna entita.

Co se zde oznacuje za „izolaci“, je opet kultivace smesi bunek pacienta s dalsimi bunkami v pritomnosti pridavnych latek, a nasledne pozorovani neprimych markeru, jako je aktivita reverzni transkriptazy a pritomnost „retrovirove“ vypadajicich struktur v elektronovem mikroskopu.

Jenze z techto neprimych znaku nelze zpetne usuzovat, ze ve vzorku byla pritomna jedina specificka entita – „virus HIV“. Neni dolozeno, ze:

– pozorovane castice byly homogenni,

– RT aktivita pochazela prave od techto castic,

– nebyl pritomen jiny virovy nebo bunecny material.

Pokud tedy chcete mluvit o vedeckem standardu pro „prokazani existence viru“, pak tato prace nesplnuje zakladni pozadavky na purifikaci, kontrolu a nezavislou overitelnost. Pouzivani slova „izolace“ je v tomto pripade opet jazykove pretoceni.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: (Odpověď na: V niektorých C19 vrahcínach boli použité sekvencie z HIV vírusu, ktoré spôsobovali, že zabodaný človek bol na niektorých testoch (falošne) HIV pozitívny.“)

Na to, že testy na HIV vykazují falešnou pozitivitu na spoustu nesouvisejících stavů a onemocnění, upozorňují antiHIVvirusáci už desítky let. A přiznává to i mainstream ve svých studiích, příbalových letácích apod. Níže přikládám jeden takový seznam s odkazem na zdroje.

Jde tedy o problém testů, které jsou naprosto k ničemu, a ne problém sekvencí z HIV ve vakcínách.

Odkazy: https://www.virusmyth.com/aids/hiv/cjtestfp.htm

Ta definice AIDS by mě opravdu zajímala – viz vaše tvrzení: „A druhá vec je, že niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome).“

Můžete tu definici AIDS uvést?

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: AIDS podľa ICD-10 (kód B24) je závažne nedostatočná imunita, s ktorou sa človek nenarodil (až časom sa stala nedostatočnou), do tej miery závažne, že oportunistické infekcie (patogény pre človeka s ako-tak zdravou imunitou prakticky neškodné) môžu byť pre daného človeka život ohrozujúce až smrteľné.

Inak povedané: človeka s pokročilým AIDS môže zabiť aj bežná nádcha/rýma.

Každopádne, aj keď testy nie sú nikdy 100% spoľahlivé. Bežne HIV test u HIV negatívneho človeka dá falošne pozitívny výsledok možno v menej než 1% prípadov (závisí test od testu), ale u tých nabodaných danou C19 vrahcínou to bola veľká väčšina. Takže v tom je rozdiel.

Samuelson –> Marián Fillo: Mňa by vážne zaujímalo, ako sa meria „imunita“.. Podľa čoho vlastne, keď nikde neviem nájsť, ani Google ako vyzerá ten imunitný systém.. Našlo mi nervový systém, vaskularny system, lymfatický system… Ale ten imunitný akosi chyba.. 🤷.. Leda žeby neexistoval a je to len taky ďalší farma podfuk, akože niečo existuje, ale vo fantasy ríši a slúži to len na propagáciu farma výrobkov na tzv. posilnenie imunity 😁

Marián Fillo: Tak tvrdiť, že dokonca ani imunitný systém neexistuje, tak to je úplne nová úroveň antivírusáckeho šialenstva.

Nevychádzam z úžasu.

Samuelson: Som rád, že som ťa pobavil, ale skus mi odpovedať vecne na moju otázku, ďakujem..

Marián Fillo: Imunitný systém je rozlezený po celom tele (Z LOGIKY VECI – zrada (rakovinové bunky) alebo útok nepriateľa (patogény) sa môže vyskytnúť prakticky kdekoľvek, takže hliadkovať treba všade), ale ak chceš nejaký orgán, ktorý je vyslovene venovaný imunite, tak slezina a lymfatické uzliny.

Samuelson: To ma byť akože odpoveď..? Jak je rozlezený po celom tele.. To on je had, či čo.? Lymfatické uzliny patria k lymfatickému systému a uzliny su také kanalikove filtre v ktorých sa filtruje to čo prechádza cez lymfy… Je to teda taky ľudsky kanalizačny systém.. Vylučuje sa odpad z tela do vylučovacích orgánov… Takže ako si mam predstaviť tu „imunitu“… Poznam akurát poslanecku.. Inú nie…

Marián Fillo: V uzlinách sú sústredené B-bunky, a.k.a. továrne na protilátky, ktoré práve riešia prípadné patogény, zachytené tzv. antigén prezentujúcimi bunkami (APC), čo sa dostanú odvšelikade do uzlín.

Ale ak nemáš páru o imunite, odporučím Ti vhodnú učebnicu (prípadne aj pošlem PDF), nechci však po mne, aby som Ťa vyučoval imunológiu.

Samuelson: Ja sa pýtam konkrétne na imunitný systém… Nie na bunky.. Ako sa meria a čím ten imunitný systém… Ak chcem niečo merať a vedieť o nejakom systéme, musím ho poznať..a mať niečo také k dispozícii. Aspoň tak by to malo vo vede fungovať…

Marián Fillo: Tak to aj funguje.

Takže ak chceš dobrú učebnicu imunológie, kde nájdeš odpovede na svoje otázky, odporúčam:

https://www.amazon.com/Janeways-Immunobiology-Tenth-Kenneth-Murphy-ebook/dp/B09JHZ31YG

9. vydanie Ti viem poslať aj ako PDF.

Tak som našiel (a viem Ti poslať) aj 10. – najnovšie vydanie.

Samuelson: Nie ďakujem… Ja ti viem odporučiť učebnicu vakcinologie, kde sa napríklad dozvieš, že očkovanie je super a má blahodárne účinky a zachránilo veľa životov a dokonca vďaka očkovaniu zmizli niektoré choroby 😂.. Obaja vieme, že to nie je tak a je to bullshit..!!! Takže prečo si mam študovať imunológiu keď je to bullshit..?

Marián Fillo: Pýtaš sa ma presne tie otázky, na ktoré by si tam dostal odpoveď. A ja Ťa nemienim vyučovať imunológiu, tak buď si to pozri v učebnici, alebo sa má také otázky nepýtaj.

Samuelson: Tak neodpovedal si mi.. Ale nevadí, aj vyhybava odpoveď je odpoveď 😉

Marián Fillo: Odpovede na takéto otázky nájdeš v učebnici. Učebnicu môžem dodať.

Čo viac by si ešte chcel?

Tom Svoboda –> Marián Fillo: Co je na zpochybnovani imunitniho systemu zavadneho? Co je na tom sileneho? Imunitni system a princip protilatek snad nepotrebuji vedecky dukaz? Myslite si, ze ty vedecke dukazy existuji? Dovedete je predlozit? Mate praci, v niz je dolozena izolace nejake protilatky?

Marián Fillo –> Tom Svoboda: 1. Imunitný systém nie je ani zďaleka len o protilátkach.

2. Okrem Evy aj Vy si ma už mýlite s Googlom?

Viď napr. https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC395221/

3. Odporučím Vám učebnicu imunológie, nech sa tu nestrápňujete otázkami, čo prezrádzajú Vašu neznalosť?

4. Dopracujeme sa čoskoro aj k požadovaniu dôkazov, že je voda mokrá a oheň páli?

Tom Svoboda: Vase odpoved se podstate otazky spis vyhyba.

Samozrejme, ze imunitni system neni jen o protilatkach a nikdo to ani netvrdi. Jsou jeho klicovou soucasti a stoji za to se ptat, jake dukazy pro ne skutecne mame. Neni to projev neznalosti, ale snaha jit k jadru veci.

To, cemu rikate „antivirusacke sialenstvo“, je legitimni snaha zjistit, co je prokazany fakt, a co je domnenka, ktera se stala dogmatem. Ptat se na dukazy existence konkretni entity neni nijak trapne, je to zakladni princip vedeckeho mysleni. Trapne je neco tvrdit, a pak se to snazit branit apelem na ucebnice nebo google. Tim spis, ze jako antivakcinacni aktivista jste se s takovymi ne-argumenty jako apel na vakcinologicke ucebnice jiste setkal mnohokrat a chapete jejich nesmyslnost.

U vody i ohne mame bezprostredni empirickou zkusenost, ktera je nezavisla na vykladu. U protilatek vsak mame jen laboratorni konstrukty a neprime ukazatele zavisejici na vykladu. Receno jinak: ze je voda mokra je zrejme a kazdy si to muze sam nezavisle overit v praxi. Imunitni system je hypoteticky konstrukt, ktery neni zrejmy ani trochu.

Clanek Griffiths a kol. popisuje laboratorni vyrobu umelych protilatkovych fragmentu pomoci fagovych knihoven. Tj. je to in vitro inzenyrsky proces, zadne prime potvrzeni existence prirozene protilatky v organismu.

Samotne urceni, ze jde o „protilatku“, je zalozene na funkcnim testu (napr. ELISA), ne na primem materialnim dukazu. Chybi fotodokumentace, popis purifikacniho postupu, jednoznacna identifikace.. Je to tvrzeno, ale nikoliv prokazano.

Tez je treba zduraznit, ze pojem „protilatka“ je jen konstrukce vychazejici z predem prijate teorie imunitniho systemu. Ta ale sama o sobe nikdy nebyla vedecky prokazana. Podobne jako je „virus“ konstrukce vychazejici z neprokazane teorie choroboplodnych zarodku. Clanek z tohoto predpokladu vychazi, ale nijak jej neoveruje.

Clanek nepredstavuje zadny dukaz existence prirozene obranne latky v lidskem tele; tim mene dukaz funkcniho imunitniho systemu, ktery by s temito latkami operoval tak, jak se predpoklada. Je to ukazka toho, co vsechno lze vytvorit v laboratori, ale rozhodne ne toho, co se deje v tele.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Trapne je neco tvrdit, a pak se to snazit branit apelem na ucebnice nebo google.“)

Vôbec nie. Keď sa pýtate na základné otázky z nejakého odboru, tak nasmerovanie na učebnicu daného predmetu je logické, vôbec nie trápne.

Tá učebnica je totiž práve na to určená.

Tom Svoboda: Pokud se bavime o tom, zda urcita vedecka teorie stoji na overenych zakladech, pak odkaz na ucebnici neni odpoved – je to apel na autoritu. Ucebnice muze byt voditkem, pokud uz byly ty zaklady experimentalne dolozeny. Ale v situaci, kdy se prave o teto dolozenosti vede spor, nemuze byt ucebnice dukazem, ale nanejvys predmetem revize.

Tvrdit, ze virologicke a imunologicke ucebnice jsou „duveryhodnejsi“, protoze pry nejde o byznys, je dalsi zasadni omyl. Virologie byla od zacatku provazana s medicinskym a farmaceutickym komplexem – vcetne vakcin, diagnostickych sad, testu, antivirotik, grantoveho financovani i politickeho vlivu. Rockefellerova nadace a pozdeji WHO hraly primou roli v tom, jak se tento obor formoval. To jsou dolozitelne historicke skutecnosti. Postrada tedy smysl bavit se o tom, jestli je nebo neni duvod virologicky ci imunologicky vyzkum korumpovat – my vime, ze se tak delo a deje.

Take virologie se brani provedeni kontrolovanych pokusu, ktere by mohly jeji jadro vyvratit – uplne stejne jako se vakcinologie vyhyba primemu srovnani ockovanych a neockovanych. A duvod je podobny: dopadlo by to ve skodu zavedeneho narativu.

Navic my sami na konkretni rozpory v ucebnicich a klicovych studiich virologie a imunologie opakovane poukazujeme. Mluvime o tom, ze zakladni definice nejsou jasne, ze „izolace“ neznamena izolaci, ze se nahrazuji dukazy vykladem.

Opozice vuci infekcni teorii jako Lanka, Cowan, Kaufman a dalsi celi presne stejnych vypadum, dehonestaci a cenzure jako kritici ockovani. Jejich argumenty se nevyvraceji, jen se ignoruji nebo zesmesnuji.

A nakonec – virologie, stejne jako vakcinologie, stoji na predstave neviditelnych nepratel, kteri se siri, aniz je lze pozorovat, a ktere je treba „lovit“ pomoci teoretickych modelu. Rozdil mezi nimi je minimalni – oba smery funguji v ramci stejneho ideologickeho ramce. Ten rozdil, ktery popisujete, existuje spis jen na papire nez v realite.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: takovymi ne-argumenty jako apel na vakcinologicke ucebnice jiste setkal mnohokrat a chapete jejich nesmyslnost.“)

Ale však ja som si ich kúpil, čiastočne aj preštudoval a poukazujem na konkrétne chyby/nedostatky v nich. Apel je v poriadku, nie je však v poriadku, že tie učebnice vakcinológie trpia zásadnými nedostatkami, zväčša danými skorumpovanou vedou financovanou výrobcami vakcín a tiež neochotou vykonať štúdie očkovaní vs. neočkovaní, lebo každému zorientovanému je jasné, že to dopadne v neprospech očkovaných (vrátane arci-vakcinátorov).

Zároveň tvrdím, že u učebnic imunológie a virológie tento problém nie je vôbec, alebo len v zanedbateľnej miere, keďže ťažisko biznisu je vo výrobe vakcín a nie vo vede okolo imunity a vírusov. Tie nie je dôvod korumpovať.

Odhliadnuc od faktu, že tie antivírusácke úlety sú v jasnom rozpore s pozorovanou realitou i poctivým vedeckým výskumom.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „U vody i ohne mame bezprostredni empirickou zkusenost, ktera je nezavisla na vykladu.“)

A ja mám x bezprostredných empirických skúsenosti šírenia chrípky alebo ovčích kiahní (planých neštovic).

Tom Svoboda: Rozdil je v tomhle: voda a ohen jsou primo pozorovatelne jevy, jejich vlastnosti vnimame smysly – mokro, teplo, bolest. O jejich existenci nemusime diskutovat ani jim verit. Proste je zazivame – nezavisle na vykladu.

Naopak kdyz rikate, ze mate „empirickou zkusenost se sirenim chripky“, nepopisujete primy jev, ale udalosti, ktere si nasledne vykladate jako prenos infekce. Kdyz nekdo onemocni kratce po jinem, nevidite virus, nevidite prenos, nevidite pricinu – vidite jen casovou a prostorovou souvislost, kterou interpretujete podle urcite teorie.

To je zasadni rozdil: pozorovani vs. vyklad. V jednom pripade jde o smyslovy fakt, ve druhem o teoreticky ramec, ktery muze – ale nemusi – platit. A prave ten vyklad, ze se nemoc „siri patogenem“, by mel byt experimentalne dolozen, nikoliv predpokladan. Upozornujeme na to, ze se tak nikdy nestalo.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: U protilatek vsak mame jen laboratorni konstrukty a neprime ukazatele zavisejici na vykladu.“)

Vôbec nie. Máme izolované monoklonálne protilátky, ktoré sa (celkom úspešne) používali napr. aj u korony. Sú to všelijaké tie xyz-mab (mab = monoclonal anti-body).

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Chybi fotodokumentace“)

Fotodokumentácia čoho?

Chcete fotku tej protilátky?

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: Clanek Griffiths a kol. popisuje laboratorni vyrobu umelych protilatkovych fragmentu pomoci fagovych knihoven.“)

Ak vám vadia „umelé fragmenty“, tak napr. tu máte neumelé protilátky:

https://www.nature.com/articles/nprot.2013.117

Nebol vôbec problém vyhľadať takú štúdiu.

Tom Svoboda: Studie Huang et al. 2013 opet zadny skutecny dukaz izolace protilatky neprinasi. Nejde o to, ze by nekdo vzal krev, oddelil konkretni hmotnou protilatku a tu fyzicky analyzoval. Postup spocival v tom, ze z B-bunek pomoci PCR extrahovali urcite genove sekvence a nechali je vyprodukovat v umele bunecne linii 293T. Vysledny laboratorni produkt je pak oznacen za „monoklonalni protilatku“.

To ale neni izolace v pravem smyslu slova – to je vyroba neceho, co ma odpovidat teoreticke predstave, nikoliv primy dukaz existence dane entity v prirozenem prostredi. A opet chybi i jakakoliv fyzicka dokumentace – zadne snimky z mikroskopu, zadny fyzikalni dukaz.

Co je vsak obzvlast podstatne: tady se opakuje stejny typ prekrucovani pojmu, jaky zname z virologie. I tam se jako „izolace viru“ oznacuje pozorovani cytopatickeho efektu v kultivacni smesi, prestoze zadny virus fyzicky izolovan neni. Tady u protilatek se „izolace“ rika inzenyrske reprodukci na zaklade predpokladu, ze to, co bylo syntetizovano, v tele skutecne existuje.

V obou pripadech se slovo „izolace“ pouziva neverejne redefinovanym zpusobem, ktery vzbuzuje falesny dojem primeho dukazu. My na toto manipulativni zmateni pojmu poukazujeme.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: Tez je treba zduraznit, ze pojem „protilatka“ je jen konstrukce vychazejici z predem prijate teorie imunitniho systemu. Ta ale sama o sobe nikdy nebyla vedecky prokazana.“)

Heh, takže síce požadujete dôkaz (izoláciu) protilátky, ale jedným dychom to principiálne zavrhnete ako umelý sociálny konštrukt.

Tak samozrejme, že s týmto prístupom sa nikam nedostaneme.

Pritom prinajmenšom baktérie a antibiotiká by Vám známe byť mohli. Rovnako tak lyzozým, ktorý rozkladá bakteriálne steny celého radu baktérií. Mohli by sme látky ako lyzozým nazvať aj nešpecifickými protilátkami. Aj keď štandardne za protilátky označujeme bielkoviny z triedy globulínov, ktoré bývajú podstatne užšie zamerané (špecifickejšie).

Koncept protilátky teda nie je žiadne „čudo judo, nevídané, neslýchané“, ale bežná vec a konkrétne lyzozým sa využíva ako prírodný konzervant u niektorých syrov.

Tom Svoboda: To jste ale cele prekroutil. Nezavrhuju principialne existenci protilatek. Pouze poukazuju na to, ze jejich funkce – napr. „neutralizace patogenu“ – je odvozena z teorie, ktera nebyla experimentalne overena, ale vznikla jako zachranna konstrukce v dobe, kdy se nedarilo prokazat infekcni teorii.

Nemoc se nedarilo prenest. „Patogeny“ byly bezne nalezany i u zdravych lidi. To je ve vede signal k opusteni modelu. Misto toho se pridala vrstva vykladu – imunitni system jako skryte vysvetleni vseho, co infekcni teorie nedokazala vysvetlit. Tim se ale cela konstrukce vymanila moznosti vyvraceni.

Dnes uz je jedno, jestli clovek onemocni, neonemocni, reaguje, nereaguje – vzdy existuje zpusob, jak to zpetne vysvetlit „imunitou“. To neni vedecka teorie. Infekcnost v principu nelze vyvratit, protoze jakykoliv vysledek experimentu muzeme svest na imunitni system (dokonce i pokud onemocni 0% jako v pripade pokusu Miltona Rosenau). To je samozaviraci ramec, ktery se chrani sam pred kritikou. Nebo jinak: pseudoveda.

A rikat lyzozymu „nespecificka protilatka“ uz je jen ukazka, jak gumove ty pojmy vlastne jsou. Cokoli se hodi do pribehu, dostane novou nalepku.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Ptala jsem vás na definici AIDS, jelikož jste napsal: „A druhá vec je, že niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome).“

To, co jste uvedl („AIDS podľa ICD-10 (kód B24) je závažne nedostatočná imunita, s ktorou sa človek nenarodil (až časom sa stala nedostatočnou), do tej miery závažne, že oportunistické infekcie (patogény pre človeka s ako-tak zdravou imunitou prakticky neškodné) môžu byť pre daného človeka život ohrozujúce až smrteľné.“), ale není definice AIDS, že?

To se někde pod kódem B24 takto uvádí, nebo jste si to vymyslel?

Dále jste uvedl: „Bežne HIV test u HIV negatívneho človeka dá falošne pozitívny výsledok možno v menej než 1% prípadov (závisí test od testu), ale u tých nabodaných danou C19 vrahcínou to bola veľká väčšina.“

Na ten údaj 1 % jste přišel konkrétně kde?

A hlavně by mě zajímal zdroj vašeho tvrzení „ale u tých nabodaných danou C19 vrahcínou to bola veľká väčšina.“

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Na ten údaj 1 % jste přišel konkrétně kde?“)

Napr. tu:

In general, current HIV tests are highly accurate. Negative test results have over a 99.9 percent accuracy rate.“

https://www.healthline.com/health/hiv/test-accuracy#test-accuracy

Eva Mertlíková: OK. Takže zase článek…

Zapomněl jste mi odpovědět na toto: A hlavně by mě zajímal zdroj vašeho tvrzení „ale u tých nabodaných danou C19 vrahcínou to bola veľká väčšina.“

Podle vás tedy někdo použil do některých C19 vakcín sekvence z HIV. Nevíte z jakého důvodu?

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „OK. Takže zase článek… Zapomněl jste mi odpovědět na toto: A hlavně by mě zajímal zdroj vašeho tvrzení „ale u tých nabodaných danou C19 vrahcínou to bola veľká väčšina.“)

Už ma môžete začať oslovovať Mr. Google:

https://www.nytimes.com/2020/12/11/world/australia/uq-coronavirus-vaccine-false-positive.html

https://www.bbc.com/news/world-australia-55269381

Eva Mertlíková: Napsal jste: „Bežne HIV test u HIV negatívneho človeka dá falošne pozitívny výsledok možno v menej než 1% prípadov (závisí test od testu), ale u tých nabodaných danou C19 vrahcínou to bola veľká väčšina.“

Jako zdroj jste uvedl 2 články. V článku New York Times se uvádí:

„Australia on Friday canceled a roughly $750 million plan for a large order of a locally developed coronavirus vaccine after the inoculation produced false positive test results for H.I.V. in some volunteers participating in a trial study.“

V článku BBC se uvádí:

„But it also generated HIV antibodies in some recipients – which meant it showed false positives for HIV.“

Podle obou článků se objevily falešně pozitivní výsledky testů na HIV u „některých“ dobrovolníků/příjemců vakcíny.

Kde konkrétně se v těchto článcích, které jste uvedl jako zdroj, uvádí, že se falešně pozitivní výsledky testů na HIV objevily u „velké většiny“ příjemců vakcíny tak, jak jste to napsal vy? (viz vaše tvrzení: „ale u tých nabodaných danou C19 vrahcínou to bola veľká väčšina.“)

Marián Fillo: Keďže projekt bol zastavený, nebolo to publikované. Dôvod zastavenia však znamená, že falošne HIV pozitívnych muselo byť výrazne viac, než je bežné u používaných testov. Inak by ten projekt nezastavili. Presné číslo uvedené nebolo.

Čo je na tom ťažké pochopiť?

Nevyhadzovali by predsa zbytočne do koša neviem-koľko-miliónový výskum (a potenciálne zisky), keby to nebolo ozaj vážne.

Eva Mertlíková: Takže kromě vašich domněnek a interpretací nemáte k dispozici žádné bližší informace, přesné údaje nebyly publikovány, ale přesto tvrdíte, že falešně pozitivní výsledky testů na HIV se objevily u „velké většiny“ příjemců vakcíny, a dokonce tvrdíte, že se objevily u 20, 50 či 80%.

Takovému jednání se říká vymýšlení, nebo dokonce lhaní, že?

Co je na tom vlastně tak záhadného? Podle těch článků použili při vývoji vakcíny 2 fragmenty proteinu, který se údajně nachází u HIV, ty fragmenty údajně vyvolaly tvorbu protilátek údajně specifických proti HIV, které pak pomocí testů na údajné protilátky proti HIV detekovaly.

Pokud pomineme, že to je celé nesmysl (vzhledem k tomu, že žádný HIV neexistuje, natož protilátky proti němu), tak prostě do vakcíny přidali něco, co tam následně pomocí testů zase logicky našli.

V těch článcích to i píšou, že vývoj vakcíny ukončili, protože pokud by některým příjemcům vakcíny začaly vycházet testy na HIV pozitivně, tak by to samozřejmě vyvolalo znepokojení (obavy, že vakcína by mohla vyvolat AIDS), a následně sníženou důvěru v očkování. Navíc by to vyžadovalo „významné změny“ v dlouholetých postupech testování HIV a celý projekt by se opozdil o 12 měsíců. Proto se rozhodli v něm nepokračovat.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „To, co jste uvedl („AIDS podľa ICD-10 (kód B24) je závažne nedostatočná imunita, s ktorou sa človek nenarodil (až časom sa stala nedostatočnou), do tej miery závažne, že oportunistické infekcie (patogény pre človeka s ako-tak zdravou imunitou prakticky neškodné) môžu byť pre daného človeka život ohrozujúce až smrteľné.“), ale není definice AIDS, že?“)

Je to veľmi stručná definícia, ale ak chcete obšírnejšiu, nech sa páči:

Acquired immunodeficiency syndrome (AIDS) is defined as an HIV infection with either a CD4+ T cell count below 200 cells per μL or the occurrence of specific diseases associated with HIV infection. In the absence of specific treatment, around half of people infected with HIV develop AIDS within ten years. The most common initial conditions that alert to the presence of AIDS are pneumocystis pneumonia (40%), cachexia in the form of HIV wasting syndrome (20%), and esophageal candidiasis. Other common signs include recurrent respiratory tract infections.

Opportunistic infections may be caused by bacteria, viruses, fungi, and parasites that are normally controlled by the immune system. Which infections occur depends partly on what organisms are common in the person’s environment. These infections may affect nearly every organ system.

People with AIDS have an increased risk of developing various viral-induced cancers, including Kaposi’s sarcoma, Burkitt’s lymphoma, primary central nervous system lymphoma, and cervical cancer. Kaposi’s sarcoma is the most common cancer, occurring in 10% to 20% of people with HIV.

To je teda pre HIV-AIDS. Pre non-HIV-AIDS je to v podstate skoro to isté, len bez toho HIV.

Eva Mertlíková: To opravdu považujete za definici AIDS?

Čekala bych, že uvedete třeba definici podle CDC nebo podle Prováděcího rozhodnutí Komise EU ze dne 8. srpna 2012 apod.

No nic, na definici AIDS jsem se ptala, protože jste napsal: „A druhá vec je, že niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome).“

Zajímalo mě, která klinická kritéria a laboratorní kritéria ti zabodaní vakcínou měli, že to podle vás splňovalo „definici AIDS“.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „To opravdu považujete za definici AIDS?“)

Však som Vám už odpovedal – len bez toho HIV. Inak mali rovnaké príznaky – veľmi slabú imunitu neschopnú čeliť úspešne ani úplne banálnym infekciám, nízke množstvá niektorých bielych krviniek atď.

Eva Mertlíková: OK, stačilo prostě napsat, že řádnou definici AIDS neznáte. Ušetřili bychom si tím čas.

Napsal jste: „A druhá vec je, že niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome).“

Abych předešla další vaší trapné poznámce o googlení, tak se přímo zeptám, jestli jsou opět tím zdrojem ony 2 články New York Times a BBC? Pokud ano, kde konkrétně v nich je uvedeno, že příjemci vakcíny měli vakcínou tak narušenou imunitu, že to splňovalo definici AIDS?

Článek BBC se o nějakých příznacích, které by vakcína vyvolávala, nezmiňuje vůbec.

Článek New York Times uvádí, že vakcína se zdála být bezpečnou a nevyvolávala žádné závažné nežádoucí účinky:

„While its developers said the experimental vaccine had appeared to be safe and effective, the false positives risked undermining trust in the effort to vaccinate the public.“

In the case of the Australian vaccine, it was found to produce a strong immune response and caused no serious side effects in the Phase 1 trial, according to the scientists’ statement.“

Marián Fillo: (Odpověď na: „OK, stačilo prostě napsat, že řádnou definici AIDS neznáte. Ušetřili bychom si tím čas.“)

Však som Vám ju citoval na niekoľko odstavcov.

Už ozaj prestávam chápať, o čo Vám vlastne ide.

Eva Mertlíková: Pořád nechápete. Nevadí…

Marián Fillo: (Odpověď na: „Pokud ano, kde konkrétně v nich je uvedeno, že příjemci vakcíny měli vakcínou tak narušenou imunitu, že to splňovalo definici AIDS?“)

Jeminenko!

To sú dve úplne odlišné veci a Vy ste si ich spojila?

Jedna skupina je tých, čo mali falošne pozitívne HIV testy, a úplne iná skupina je VAIDS po zabodaní úplne inými vrahcínami (nie nutne na C19, lebo sa to vyskytuje aj po iných).

Viď napr. https://www.sgtreport.com/2025/02/yale-scientists-confirm-covid-vaccines-cause-vaids/

Eva Mertlíková: Napsala jsem: „Abych předešla další vaší trapné poznámce o googlení, tak se přímo zeptám, jestli jsou opět tím zdrojem ony 2 články New York Times a BBC? Pokud ano, kde konkrétně v nich je uvedeno, že příjemci vakcíny měli vakcínou tak narušenou imunitu, že to splňovalo definici AIDS?“

V překladu to znamená, že nevím, odkud to tvrzení pochází, protože jste zdroj zase neuvedl a myšlenky číst neumím, ale pokud jsou tím zdrojem opět ony 2 články, tak kde konkrétně je v nich tvrzení o narušené imunitě uvedeno. Tzn. připouštím i tu možnost, že zdroj tohoto tvrzení je jiný.

Kdybyste zdroj uvedl hned na začátku, k žádnému nedorozumění by nedošlo. Ale tím, že jste obě tvrzení („V niektorých C19 vrahcínach boli použité sekvencie z HIV vírusu, ktoré spôsobovali, že zabodaný človek bol na niektorých testoch (falošne) HIV pozitívny.“ a „A druhá vec je, že niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome). To sa nazvalo VAIDS (Vaccine-induced AIDS).“) uvedl v jednom komentáři, tak to vyznívá, že obě tvrzení spolu souvisejí, tedy např. že se jednalo o určitý typ vakcíny se sekvencemi HIV, které vyvolávaly falešně pozitivní výsledky testů a u některých lidí i příznaky VAIDS.

Takže se to vyřešilo a konečně si můžeme ověřit vaše tvrzení o tom, že „niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome)“.

Článek, který jste uvedl jako zdroj, se odkazuje na studii v preprintu, tedy studii, která ještě neprošla recenzním řízením. V té studii není ani jedna zmínka o VAIDS nebo o AIDS nebo něčem podobném. Jediný údaj v celé studii, který by mohl s „VAIDS“ případně nějak souviset, je zjištění, že účastníci studie s postvakcinačním syndromem vykazovali rozdíly v imunitních profilech, včetně sníženého počtu cirkulujících paměťových a efektorových CD4 lymfocytů (viz: „Compared with controls, PVS participants exhibited differences in immune profiles, including reduced circulating memory and effector CD4 T cells (type 1 and type 2) and an increase in TNFα+ CD8 T cells.“).

Článek, na který jste se odkázal, si však na základě těchto nulových důkazů pro souvislost s VAIDS vytvořil senzační titulek „Vědci z Yaleovy univerzity potvrdili, že „vakcíny“ proti covidu způsobují VAIDS“.

V tom klamavém článku se dokonce uvádí: „Novinář Alex Berenson, který o výzkumu již nějakou dobu informoval, uvedl, že studie odhalila souvislost mezi mRNA „vakcínami“ proti covidu a VAIDS.“

A hned pod tím je zveřejněn tweet Alexe Berensona: „Nepoužívám termín VAIDS (vakcínou vyvolaný AIDS), ale nejsem si jistý, jak jinak popsat změny v T-lymfocytech, které tým z Yale zjistil.“

A jako „důkaz“ svého tvrzení Alex zveřejnil printscreen kratičkého textu ze studie a zvýraznil část věty „reduced circulating memory and effector CD4 cells“, tedy věty, kterou jsem našla i já jako jediný náznak „důkazu“ pro VAIDS.

Takže když to shrnu, jedním z výsledků studie byl snížený počet CD4 lymfocytů. To je vše! Ani jediný náznak nějakého důkazu souvislosti vakcín s VAIDS. To si vymyslel až ten klamavý článek, který jste předložil jako zdroj pro své tvrzení, že „niektorí zabodaní mali vrahcínou tak narušenú imunitu, že to spĺňalo definíciu AIDS (Acquired Immuno-Deficiency Syndrome).“

Řádnou definici AIDS jste nebyl schopen uvést. Doufám, že se alespoň shodneme na tom, že to není snížený počet CD4 lymfocytů, protože přesně to považuje ten klamavý článek za kritérium pro VAIDS.

Takže buď absolutně nejste schopen si ověřit jednoduchou informaci v krátkém článku, na který jste se odkazoval, a úroveň vašeho kritického myšlení je nulová, nebo jste záměrně lhal.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na obrázek „You Don´t Need to Have HIV to Test HIV Positive“)

To je vtipný kompilát. Skôr by som sa riadil príbalovým letákom daného testu.

Eva Mertlíková: Jako že by výrobci testů v příbalových letácích upřímně uváděli, že jejich testy jsou naprostý šmejd, protože mohou reagovat pozitivně i na plno dalších stavů a onemocnění, které nemají s HIV nic společného? To zní opravdu reálně.

Oni tam něco z toho sice uvádějí, ale ten podle vás vtipný kompilát představuje ještě další případy, kdy byla zjištěna falešná pozitivita testů na HIV, a to v průběhu různých studií apod. – viz 64 odkazů na stránkách https://www.virusmyth.com/aids/hiv/cjtestfp.htm, které jsem k tomu přiložila.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „To zní opravdu reálně.“)

Určite reálnejšie, než kompilát od ľudí, ktorí sa ani nevedia navzájom dohodnúť na tom, či AIDS existuje a nespôsobuje ho HIV, alebo AIDS vôbec nejestvuje, alebo či HIV neexistuje vôbec, alebo síce existuje, ale nie je nákazlivý, a ak by aj predsa bol nákazlivý, tak že je neškodný, a teda AIDS v žiadnom prípade nespôsobuje.

Eva Mertlíková: Ten kompilát sestavila Christine Johnson z údajů z mainstreamových studií a zdrojů. Je to evidentní z odkazu, který jsem už 2krát sdílela.

Váš komentář „… kompilát od ľudí, ktorí sa ani nevedia navzájom dohodnúť…“ proto nedává smysl.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Ten kompilát sestavila Christine Johnson z údajů z mainstreamových studií a zdrojů.“)

Problém kompilátu je, že sa týka nedostatkov xy rôznych testov od roku snáď 1984 alebo 1985, z ktorých sa dnes už veľká väčšina nepoužíva, a keby sa to malo týkať len dnes používaných testov, zoznam by bol oveľa kratší.

Takže strašíte z veľkej väčšiny už mŕtvymi hrozbami.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Opět jste odpověděl na něco jiného.

Nevadí, už to nemusíme dál řešit.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „…další případy, kdy byla zjištěna falešná pozitivita testů na HIV…“)

Tak zo začiatku tie testy samozrejme neboli tip-top, ale časom sa to vylepšuje, takže aj to množstvo a pestrosť falošných pozitív klesá.

Takže argumentovať dnes chybami testu z 80. rokov je podobná volovina, ako snaha „majitele mozku“ Kamasa vysmievať sa virológii, keď v priebehu rokov menila pohľad na to, čo presne je vlastne ten vírus. „Majitel mozku“ Kamas sa v skutočnosti ako úplný hlupák vysmieval samotnému vedeckému pokroku – upresňovaniu, rozširovaniu a zdokonaľovaniu nášho poznania – vďaka novým objavom, prístrojom, lepším počítačom atď.

Ako keby sa starým Grékom vysmieval, že nepoznali nulu, nehovoriac o iracionálnych číslach, deriváciách a n-rozmerných maticiach.

Kamala Taris: Zatímco vy se zde vysmíváte kritice virologie a argumentujete vědeckým pokrokem, my (spolek Resetheus) jsme o „pokroku“ virologie publikovali řadu podrobných článků a vydali několik knih. V nich se lidé mohou o tématu dozvědět určitě více, než z vašich všeobecných a často protichůdných komentářů zde.

Marián Fillo: Určite ste si tie knihy nechali aj zrecenzovať poprednými virológmi, že? 😉😀😃

Každopádne, ja som si za svoju životnú úlohu nezobral obhajobu virológie, ale kritiku očkovania.

Takže sa do pozície virologického guru ani nestaviam (nebolo by to vôbec namieste s ohľadom na moje nulové laboratórne skúsenosti) a takéto podsúvanie z Vašej strany je naozaj mimo.

Inak: o plochej Zemi je tiež celý rad kníh, o dutej Zemi taktiež, rovnako ako o celom rade ďalších nezmyslov, takže napísanie knihy má dokazovať čo? Alebo byť argumentom v prospech čoho?

Kamala Taris: To nebyl žádný argument, jenom konstatování, že ohledně kritiky moderních virologických postupů existuje řada materiálů, ze kterých si lidé mohou udělat lepší úsudek než čtením vašich komentářů.

Pokud byste přední publikace kritizující virologii znal jinak než z doslechu, věděl byste např., že předmluvu ke knize Virová mánie napsal Etienne de Harven (Belgický patolog a elektronový mikroskopista. Věnoval se průkopnickému výzkumu virů, především v souvislosti s myší leukémií. Je bývalým prezidentem Americké společnosti pro elektronovou mikroskopii.). Kolik virologů posvětilo naše knihy a články však není podstatné. Podstatný je jejich obsah a reference, z nichž si každý čtenář může sám pravdivost obsahu ověřit.

Vy jste si také určitě nechal recenzovat svou publikační činnost předními vakcinology, že?

Marián Fillo –> Kamala Taris: (Odpověď na: „ze kterých si lidé mohou udělat lepší úsudek než čtením vašich komentářů.“)

Ale však účelom mojich komentárov ani nie je nahradiť nejakú aktuálnu učebnicu virológie. Takú ambíciu som nikdy nemal.

Kamala Taris: To jste si asi spletl. V učebnici virologie nenajdete kritiku virologie. Stejně jako v učebnici vakcinologie nenajdete kritiku vakcinologie.

Marián Fillo –> Kamala Taris: (Odpověď na: „Vy jste si také určitě nechal recenzovat svou publikační činnost předními vakcinology, že?“)

Ja som žiadnu knihu (ani brožúru) nenapísal, tak som si nemal čo dať oponovať poprednými odborníkmi v danej oblasti. Väčšina mojej činnosti spočívala v prekladoch z cudzích jazykov a akomsi „prežúvaní/přežvýkání“ pre laika komplikovanejších záležitostí do jednoduchej reči, zrozumiteľnej pre povedzme IQ 80+. Nikdy som sa nehral na vedca (čo by bolo z mojej pozície neskutočne trúfalé), napriek tomu však musím konštatovať, že úroveň poznatkov bežného pediatra či všeobecného lekára pre dospelých je vboblasti imunológie/infektológie/bakteriológie/virológie/toxikológie zúfale nízka, keď aj ja laik som ich skryl do vrecka (bez denného štúdia na lekárskej fakulte) a neboli mi schopní vecne oponovať.

Kamala Taris: Tak smysl vaší narážky o recenzi knih předními virology spočívá v tom, že považujete z nějakého důvodu za potřebné, aby byla kritika virologie posvěcena samotnými kritizovanými virology. Zřejmě teprve pak bude podle vás oprávněná. Stejný požadavek byste měl tedy uplatnit i na kritiku očkování, ve vašem případě na články a materiály, které publikujete na svém webu. Měly by být posvěceny předními vakcinology.

Na vědce si sice nehrajete, ale hrajete si minimálně na odborníka znalého virologie, imunologie, potažmo celé infekční teorie. Z vašich odpovědí je však zřejmé, že tato odbornost spočívá pouze ve schopnosti opakovat učebnicové poučky a googlit. Tím se ale nijak moc nelišíte od běžných odborníků, proti kterým sám vystupujete.

Marián Fillo: (Odpověď na: „aby byla kritika virologie posvěcena samotnými kritizovanými virology.“)

Zmysel je, aby sa kompetentní vyjadrili k prípadným nezmyslom, v knihe uvedeným, a vyvrátili ich ešte pred tlačou. To peer review nie je len tak pre zábavu.

Marián Fillo: (Odpověď na: „Stejný požadavek byste měl tedy uplatnit i na kritiku očkování, ve vašem případě na články a materiály, které publikujete na svém webu.“)

V tomto smere určitý dialóg aj prebiehal. Vďaka tomu som v priebehu času aj korigoval niektoré svoje mylné presvedčenia.

Vyše 5 rokov som tam však už žiadne články nedal. Ono to aj tak veľa ľudí nečítalo a oveľa plodnejšia bola činnosť na sociálnych sieťach. Navyše povychádzal celý rad dobrých kníh v češtine a slovenčine, ktoré systematicky pojednali o tejto téme, a vďaka korone sa témy očkovania chopili desiatky dovtedy (v tejto téme) nečinných ľudí, takže už to ani nedáva veľký zmysel tam niečo publikovať.

Každopádne, áno, kritické posúdenie je namieste a môžem ho vrele odporúčať. Opraví sa tým množstvo blbých chýb.

Ale podstatný je žáner. K filosofickej úvahe to asi nie je až tak dôležité, u osobného príbehu to nie je vôbec namieste, ale k niečomu, čo sa tvári ako vedecká štúdia alebo prehľad vedeckých prác, je to vyslovene žiaduce.

Marián Fillo: (Odpověď na: „Na vědce si sice nehrajete, ale hrajete si minimálně na odborníka znalého virologie, imunologie, potažmo celé infekční teorie.“)

Niečo sa na mňa nalepilo za tých 15 rokov, čo sa venujem téme (ne)očkovania. Ale charakterizoval by som sa ako mimoriadne dobre informovaný laik.

Marián Fillo: (Odpověď na: „Z vašich odpovědí je však zřejmé, že tato odbornost spočívá pouze ve schopnosti opakovat učebnicové poučky a googlit.“)

Od toho sú učebnice, že sú v nich poučky. Čo je zlé na opakovaní (fakticky správnych) učebnicových poučiek? Trebárs Pytagorova veta alebo Archimedov zákon?

Definícia je preto definíciou, že je jednotná pre všetkých, čiže nevymýšľa si každý svoju vlastnú, ale všetci sa riadia jednou – či už si ju nájdu v učebnici alebo cez Google.

Marián Fillo: (Odpověď na: „To jste si asi spletl. V učebnici virologie nenajdete kritiku virologie. Stejně jako v učebnici vakcinologie nenajdete kritiku vakcinologie.“)

Neviem, v čom som sa splietol, keď som napísal, že účelom mojich komentárov nie je nahradiť učebnicu virológie. Jednoducho nie je. Že v učebnici virológie nie je kritika virológie (asi nie je, a?), s tým súvisí ako?

Tom Svoboda –> Marián Fillo: Ja bych naopak rekl, ze se do pozice virologickeho gurua celkem stavite. Coz je i duvod, proc jsem v prosinci tuhle diskusi vyvolal. Je uplne v pohode mit postoj: sice s kritikou virologie intuitivne nesouznim, ale nemam tema dostatecne do hloubky nastudovane, abych mohl delat nejake zavery. Pak by s Vasim opacnym nazorem nikdo nemel problem.

Tak to ale uplne neni, ze?

Vy kritiku virologie zcela kategoricky odmitate, odsuzujete a zesmesnujete, nazyvate jeji zastance hajzli, nebezpecnou sektou, kterou je treba ostrakizovat apod. Stale dokola je (nas) obvinujete z vedomeho lhani, nepoctivosti a zlych umyslu. Zaroven o sobe sam rikate, ze jste s jejich (nasi) argumentaci dostatecne seznamen a ze jste debate otevreny. Takze tuhle diskusi jste na sebe usil sam 🤷‍♂️ Pokud se vyjadrujete takhle, mel byste byt sakra dobre pripraven sve postoje argumentacne obhajit.

Radix 8 jste necetl, jak si teda muzete jeho obsah a autory takhle brat do pusy? Na Vasi „kritiku“ ve stylu „Kamas popira vedecky pokrok“ nema temer ani cenu reagovat, protoze je zkratka uplne mimo misu cehokoliv, co se v casopise pise. Ano, Kamas/Subik sice rozebira, ze pohled na to, co je to virus, byl v minulosti nejednotny, ale taky detailne vysvetluje, proc presne je to problematicke. Tuhle cast ale pohodlne vynechavate. Tomu se rika klamanie a zavadzanie.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Vy kritiku virologie zcela kategoricky odmitate,…“)

Rozhodne nie, pokiaľ je tá kritika opodstatnená a dobre podložená.

A to sa týka kritiky čohokoľvek, nielen virológie.

Ale v prípade Lanku, Cowana a Kaufmana & Co. to logicky a fakticky naozaj nie je v poriadku.

Tom Svoboda: Dobre. Muzete obetovat trochu casu a zkusit nejak vecne objasnit, co na kritice tech tri jmenovanych logicky a fakticky neni v poradku? Tentokrat z toho vynechme vsechny vyzvy a soudy, a zabyvejme se opravdu jen vedeckou strankou veci.

Marián Fillo: Napr. požiadavka na to, že sa vírusy nesmú pred purifikáciou najprv pomnožiť na vhodnej bunkovej kultúre (čím sa vôbec dokáže, že sú to funkčné vírusy a nie zneškodnené alebo exozómy alebo iný bordel podobnej veľkosti), nie je v poriadku.

Tom Svoboda: Vzdyt jsme si to vysvetlili jiz aspon petkrat.

Pozadavek, ze virus musi byt nejprve jasne prokazan primo v tele nemocneho a teprve pak pripadne kultivovan, neni nelogicky – je to zakladni vedecka opatrnost.

Nelogicka je naopak virologicka predstava, podle ktere ani v nemocnem organismu pretekajicim virem, neni viru dost na to, aby se dal izolovat primo, ale je nutne jej „pomnozit“.

Jestlize jiz tak nehomogenni vzorek nejprve smichate s dalsim biologickym materialem, nemuze cinit zadne zavery o tom, ktera slozka zpusobila CPE. To je prece jasne. Tim spis, pokud a priori ani nevite, ze se podezrely ve vzorku nachazi.

Pisete: „…čím sa vôbec dokáže, že sú to funkčné vírusy“

Ne, metoda CPE jako dukaz viru ztraci vahu jiz v Endersove praci, coz uz jsme si vysvetlili dostatecne. Eva Vam cca pred mesicem poskytla nekolik praci jinych autoru navazujicich na Enderse, ktere metodu rovnez vyvraci. CPE zkratka neni specificky dukaz virove pritomnosti – a „pomnozeni“ v teto souvislosti neni zadny dukaz, pokud nevime, co se vlastne mnozi.

Pisete: „…a nie zneškodnené alebo exozómy alebo iný bordel podobnej veľkosti“

To ale prave odnikud neplyne. K tomu byste musel provest experiment, v nemz porovnate kulturu naockovanou virem s kulturou naockovanou exozomy (alebo inym bordelom podobnej velkosti), a pozorovat rozdil v CPE. Takovy experiment vsak nikdy proveden nebyl.

Kritika techto postupu neni nijak svevolna ani zlomyslna a ani nelogicka. Je naprosto legitimni.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Vzdyt jsme si to vysvetlili jiz aspon petkrat.“)

A preto ma udivuje, že to stále nechápete.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Pozadavek, ze virus musi byt nejprve jasne prokazan primo v tele nemocneho a teprve pak pripadne kultivovan, neni nelogicky – je to zakladni vedecka opatrnost.“)

Je to nelogické, lebo v snahe dokázať niečo primo v tele nemocneho by sme pacienta mohli veľmi ľahko zabiť.

Už som niekoľkokrát hovoril, že pomnožením na bunkovej kultúre získame jednak podstatne viac vírusu na ďalšiu manipuláciu s ním, jednak sa nám vďaka tomu oddelia exozómy (tie sa nemnožia) a prípadne aj iné vírusy, ktoré nie sú náchylné infikovať daný typ buniek, a prípadne ešte ďalší bordel vo veľkosti vírusov.

Samozrejme, môžete zotrvávať na nezmyselnej požiadavke zákazu pomnoženia, ale tým práve znemožňujete purifikáciu vírusu v rozumnej kvalite.

Možno Vy osobne to nechápete, ale neverím, že to nechápe „virológ“ Lanka, takže uňho môžem považovať túto kontraproduktívnu požiadavku jedine za číru vedomú zlomyseľnosť, pretože dobre vie, že vďaka zotrvávaniu na nej sa znemožňuje izolácia daného vírusu.

Tom Svoboda: Problem skutecne neni v tom, ze bych nechapal technickou stranku postupu – ale v tom, ze zpochybnuju jeho vedeckou prukaznost. Rozumet metode jeste neznamena prijmout, ze dokazuje, co tvrdi.

Jadro problemu je proste: kdyz smichate vzorek s cizim biologickym materialem (bunecna kultura, fetalni serum, antibiotika…), vznikne nova smes, ktera uz neni puvodni vzorek. Pokud se v teto smesi pozdeji neco stane – treba CPE – nemuzete zpetne tvrdit, ze to zpusobil prvek z puvodniho vzorku, obzvlast kdyz ani nevite, co ve vzorku bylo.

To neni slovickareni, to je zakladni logicka struktura experimentu: pokud chci tvrdit, ze A zpusobuje B, musim nejprve mit jistotu, ze A tam bylo, ze B nastalo, a ze zadny jiny faktor mezi tim nevstoupil do hry. Pokud tyto podminky nejsou splneny, pak to neni dukaz, ale interpretace.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Nelogicka je naopak virologicka predstava, podle ktere ani v nemocnem organismu pretekajicim virem, neni viru dost na to, aby se dal izolovat primo, ale je nutne jej „pomnozit“.“)

Ale houby! Aj keď je v organizme trebárs miliarda viriónov, zo steru, ktorý poskytne biologický materiál o objeme možno pár mikrolitrov, nemožno získať nejaké významnejšie množstvo vírusu. Iné je to s tou štúdiou bakteriofágov zo „zamoreného“ jazera, kde odobratá vzorka mohla byť ozaj masívna (v porovnaní so sterom od človeka).

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Takovy experiment vsak nikdy proveden nebyl.“)

Samozrejme, že bol, lebo pri testoch pomocou kultivácie vírusov sa práve toto deje – pri negatívnom výsledku testu sa CPE nedostaví, a teda vo vzorke od pacienta nie je vírus, schopný napadnúť daný typ buniek, ale len exozómy, nefunkčné vírusy a iný bordel podobnej veľkosti.

Tom Svoboda: Ten experiment, o kterem mluvite, skutecne nebyl nikdy proveden. To, ze v nekterych pripadech po naockovani vzorku pozorujete CPE a v jinych ne, neni srovnani s kontrolou, jak tvrdite.

Abyste mohl rict, ze CPE zpusobuje virus, a ne exozomy nebo jina slozka vzorku, musel byste presne izolovat a porovnat vliv jednotlivych slozek – napr. porovnat kulturu naockovanou pouze exozomy, pouze cistym virem, pouze bunecnymi zbytky atd. To ale nikdo nikdy neudelal.

Misto toho virologie vychazi z toho, ze kdyz je CPE, tak tam musel byt virus, protoze „prece zpusobuje CPE“. Ale tim se jen kruhove potvrzuje vlastni predpoklad – nikoli nezavisle testuje. A to neni vedecky dukaz, ale logicky klam.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Radix 8 jste necetl, jak si teda muzete jeho obsah a autory takhle brat do pusy?“)

Ja som sa ale k Radixu 8 nikdy nijak nevyjadroval. Vyjadroval som sa výlučne ku Kamasovej upútavke naň, a tá bola nedôstojná niekoho, kto sán seba tituluje ako „majitel mozku“.

Už to, že mi niekto falošne podsúva, že som sa vyjadril k obsahu Radixu 8, keď sa tak nikdy nestalo, je sprostá lož a vyslovená zákernosť. A potom sa divíte, že dostávate takéto označenia? Vy si ich ale plne zaslúžite – v tom je ten problém.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Tuhle cast ale pohodlne vynechavate. Tomu se rika klamanie a zavadzanie.“)

Ja nič nevynechávam, lebo v Kamasovej upútavke k Radixu 8 (a to je to jediné, k čomu som sa vyjadril) nie je k tomu ani slovo.

Vyjadril som sa len ku Kamasovej upútavke k Radixu 8, k ničomu inému, a samozrejme nie k obsahu časopisu, ktorý som vôbec nečítal. Chcete zo mňa robiť úplného idiota, ale chytáte sa do vlastnej pasce – usvedčujete sa zo sprostého klamstva a zákernosti.

Tom Svoboda: Tak v tom prispevku, na nejz jsem reagoval, jste upoutavku ani jiny konkretni zdroj nezminoval a po pravde zadny smysluplny rozdil v tom nevidim, kazdopadne mate-li pocit, ze jsem Vas nejak poskodil, tak se omlouvam. Zadnou zakernost v tom fakt hledat nemusite 🤷‍♂️

Bohuzel je tak jako tak Vase predstava o vyvoji virologie mylna. Patrne to vidite tak, ze virolog A uspesne upresnil a rozsiril praci virologa B, ktery pred tim navazal na virologa C atd. a tak se postupne cim dal vic priblizujeme pravde. Ale realita je spis takova, ze virologove jeden pres druheho placali pate pres devate, vzajemne si protirecili, a vedecke dukazy pro sva tvrzeni neprinesl nikdo z nich.

Skoda, ze si ten Radix nechcete precist, spoustu byste se toho dozvedel.

Marián Fillo: V mojom kritickom príspevku som jasne reagoval na Kamasovu upútavku. Ak ste niekde videl niečo bez jasnej väzby na Kamasovu video-upútavku, muselo to byť účelovo vytrhnuté z kontextu v podlej snahe zdiskreditovať ma.

A spory rôznych virológov o podstate vírusu sa medzitým utriasli, takže?

Štandardný vedecký pokrok.

Rôzne protichodné hypotézy nakoniec pod ťarchou nových dôkazov vypadnú (sú vyvrátené) a zostane len jedna.

Dejiny toho, ako sa pokusmi a omylmi dospelo ku konečnému poznaniu, pre veľkú väčšinu ľudí nie sú zaujímavé.

Tom Svoboda: Prave to Vase „vsetko sa utriaslol a zostala len jedna hypoteza“ je znacne zavadejici. To, ze nektere hypotezy byly opusteny, jeste neznamena, ze ta prezivsi byla skutecne vedecky prokazana (prestoze Vy hovorite o „tize dukazu“).

Soucasny model zadnou duslednou experimentalni verifikaci nikdy neprosel. Udrzel se diky financovani a medialni a politicke podpore – ne diky tomu, ze by byl vedecky potvrzen.

Jeden ze stezejnich dukazu soucasneho modelu prece prave diskutujeme: Enders a Peebles (1954). Sami v praci pisi, ze predkladaji pouhe domnenky, ktere je nutne dale peclive overit. My upozornujeme, ze k tomu nikdy nedoslo – misto toho dostal Enders Nobelovu cenu a jeho postup byl prijat jako dogma.

Kritika tohoto historickeho chaosu neni zadny vysmech vede – naopak je to vyzva k jejimu navratu. Veda neni o tom, ze se neco „utriase“, ale o tom, ze to lze kdykoliv dokazat – kontrolovane a opakovane, ze kazdy prezivsi vyrok obstoji pod primou a opakovatelnou verifikaci. To se v pripade virologie nestalo a nedeje.

Marián Fillo –> Tom Svoboda: (Odpověď na: „Sami v praci pisi, ze predkladaji pouhe domnenky, ktere je nutne dale peclive overit. My upozornujeme, ze k tomu nikdy nedoslo – misto toho dostal Enders Nobelovu cenu a jeho postup byl prijat jako dogma.“)

K overeniu čoho presne (podľa Vás) „nikdy nedošlo“?

Tom Svoboda: Toho, ze pozorovany CPE byl skutecne zpusoben virovou castici pritomnou ve vzorku – a ne jinym faktorem. Enders sam priznava, ze jeho interpretace je hypoteticka. K experimentu, ktery by tuto hypotezu primo a jednoznacne potvrdil, nikdy nedoslo.

Tom Svoboda: Pane Fillo, fakt nemusite za vsim hledat zlomyslnost. S cistym svedomim muzu rict, ze nemam nejmensi potrebu snazit se Vas diskreditovat, jak popisujete. Podle meho to dostatecne delate sam – tim, jak s nami komunikujete a neustale nas z neceho osocujete.

Prikladam cely text prispevku, v nemz jste Kamase zminoval – o zadne upoutavce neni rec. Opakuju, ze pokud mate i tak pocit, ze jsem Vas nejak poskodil, tak se Vam omkouvam (ja ten pocit nemam). Nemusime o tom dale diskutovat.

Marián Fillo: Mal som na mysli tú Kamasovu video-upútavku na Radix-8 samozrejme. Nehovorím nič ani o Radixe 8, všakže? Takže prečo sa domnievať, že kritizujem Radix 8, obzvlášť keď viete, že som ho nečítal a ani čítať nemienim?

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: (Odpověď na: „Tak zo začiatku tie testy samozrejme neboli tip-top, ale časom sa to vylepšuje, takže aj to množstvo a pestrosť falošných pozitív klesá.“)

Dobře, takže se shodneme na tom, že testy na HIV, stejně jako jiné testy, vykazují falešnou pozitivitu.

A proto je volovina, abyste tvrdil, že HIV pozitivita některých testů zabodaných lidí znamená, že v některých C19 vakcínách byly použity sekvence z HIV.

Nemluvě o tom, že v případě viru HIV, jehož existenci dosud nikdo neprokázal, je ve skutečnosti falešná pozitivita testů 100%…

V tom podle vás vtipném kompilátu je uvedena řada stavů a onemocnění, u nichž byla zjištěna falešná pozitivita testů na HIV. Nikdo netvrdil, že stejná situace je i dnes. Já jsem to nezkoumala a vy zřejmě také ne. Přesto se neustále uchylujete k obecným tvrzením typu „Tak zo začiatku tie testy samozrejme neboli tip-top, ale časom sa to vylepšuje, takže aj to množstvo a pestrosť falošných pozitív klesá.“

Pokud máte nějaké výhrady ke Kamasovi, bylo by určitě přínosnější a férovější je napsat přímo jemu, a ne si tady stěžovat a psát o někom, kdo se této diskuse neúčastní, že je hlupák apod.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „A proto je volovina, abyste tvrdil, že HIV pozitivita některých testů zabodaných lidí znamená, že v některých C19 vakcínách byly použity sekvence z HIV.“)

Ak je u nezabodaných HIV negatívnych výskyt falošných pozitív 1‰ a u zabodaných HIV negatívnych 20, 50 či 80%, tak samozrejme, že to nie je volovina.

Ale nie je to o tom. Výskumníci úmyselne použili v návrhu „vakcíny“ niektoré sekvencie z HIV (nie však to, čo vytvára AIDS) ako tzv. svorky (clamps), takže o tomto fakte (použitie HIV-špecifických bielkovín) nemôže byť sporu. Nečakali však asi, že na to bude imunitný systém robiť protilátky, takže ELISA a podobné testy (hľadajúce špecifické protilátky) budú dávať falošne pozitívne výsledky.

Keď sa to zistilo, tento projekt bol zastavený, takže šlo len o ľudí zabodaných v klinických štúdiách pred nasadením vo väčšom množstve na bežnej populácii.

Nemôžem však vylúčiť, že niekde inde na svete použili podobnú techniku a daných „vakcín“ sa použilo viac. Však rôzne po svete sa vyvíjali rôzne – Čína, India a pár ďalších krajín mali vlastný vývoj, o ktorom u nás toho veľa nevieme.

Eva Mertlíková: Znovu zopakuji, že podle obou článků, které jste uvedl jako zdroj, se objevily falešně pozitivní výsledky testů na HIV u „některých“ dobrovolníků/příjemců vakcíny, cituji:

New York Times: „Australia on Friday canceled a roughly $750 million plan for a large order of a locally developed coronavirus vaccine after the inoculation produced false positive test results for H.I.V. in some volunteers participating in a trial study.“

BBC: „But it also generated HIV antibodies in some recipients – which meant it showed false positives for HIV.“

Takže jak jste přišel na údaj „20, 50 či 80%“? (viz „Ak je u nezabodaných HIV negatívnych výskyt falošných pozitív 1‰ a u zabodaných HIV negatívnych 20, 50 či 80%, tak samozrejme, že to nie je volovina.“)

Marián Fillo: (Odpověď na: „Takže jak jste přišel na údaj „20, 50 či 80%“? (viz „Ak je u nezabodaných HIV negatívnych výskyt falošných pozitív 1‰ a u zabodaných HIV negatívnych 20, 50 či 80%, tak samozrejme, že to nie je volovina.“)“)

Však ja neviem koľko presne, ale rozhodne to muselo byť výrazne viac než je u nezabodaných HIV negatívnych, inak by predsa nezrušili celý niekoľko-miliónový projekt.

Eva Mertlíková: Sám jste napsal, že výsledky výzkumu nebyly publikovány a přesná čísla nebyla uvedena.

Podle dvou článků, které jste předložil jako zdroj, se falešně pozitivní výsledky testů na HIV objevily u „některých“ dobrovolníků/příjemců vakcíny.

Údaj „20, 50 či 80%“ jste si tedy prostě vymyslel.

Záhada vyřešena.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Nemluvě o tom, že v případě viru HIV, jehož existenci dosud nikdo neprokázal, je ve skutečnosti falešná pozitivita testů 100%…“)

No jo, bla, bla, bla.

Hlavne, že váš hrdina Kary Mullis bol o existencii HIV presvedčený.

Spochybňoval iba jeho súvislosť s AIDS.

Eva Mertlíková: Takže další vaše infantilní odpověď…

Proč mi tady najednou píšete o Mullisovi? Já jsem ho snad někde zmiňovala?

Marián Fillo: OK, uznávam, že konkrétne Vy ste o Mullisovi nehovorila, ale beriem vás ako skupinu.

Marián Fillo –> Eva Mertlíková: (Odpověď na: „Pokud máte nějaké výhrady ke Kamasovi, bylo by určitě přínosnější a férovější je napsat přímo jemu, a ne si tady stěžovat a psát o někom, kdo se této diskuse neúčastní, že je hlupák apod.“)

Ja som tie výhrady ku Kamasovi na tomto mieste napísal už dávnejšie a očividne sa o nich dozvedel, keďže na ne reagoval (ale úplne idiotským spôsobom).

Marián Fillo –> Vlad – napichovač: (Odpověď na: https://t.me/slobodavockovanidiskusia/40057)

S týmto sa dá súhlasiť, ale nejaké percento ľudí je imúnnych voči HIV (teda môžu sa nakaziť, ale nedostanú z neho AIDS), to už je známe nejaký čas. Takže nejaké jednotlivé príbehy tohto druhu sa nájsť dajú, sú však výnimkou z pravidla, nie pravidlom.

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, jestli to je z vaší strany ohledně důkazů pro HIV/AIDS vše, nebo jestli jste kromě Montagnierovy studie (která však žádné důkazy neobsahuje) k tomu našel ještě něco jiného?

Eva Mertlíková –> Marián Fillo: Dobrý den, pane Fillo,

vypadá to, že už na naše komentáře nehodláte reagovat, a diskuse je tedy ukončena.

Opět bychom ji rádi zveřejnili v podobě článku na webu spolku Resetheus. Stejně jako minule šlo o diskusi na veřejně přístupných stránkách Sloboda v očkovaní SK – diskusia, ale pokud by si někdo z diskutujících (Robert Hudec – Börr, Samuelson, Vlad – napichovač, Kuko Z lesa) nebo vy nepřál, aby bylo jeho jméno zveřejněno nebo aby byl součástí zveřejněné komunikace, jako v případě xxx, jméno dotyčného nahradíme. Jméno xxx nahradíme např. výrazem „paní X“ a do komunikace zařadíme jen nutné minimum jejích komentářů tak, aby nebyla narušena plynulost a smysl celé komunikace v případech, kdy na její komentáře reagují ostatní.

Pokud by k ní měl někdo připomínky nebo chtěl ještě něco doplnit nebo zodpovědět nějaký dotaz atd., tak samozřejmě může. V takovém případě bude jeho komentář vložen do textu nebo na konec celé komunikace, spolu s případnými reakcemi dalších diskutujících.

Předem děkuji za odpověď.

Marián Fillo: Zdravím.

Vaše defamačné kampane ma nezaujímajú a svojím konaním ste sa ocitli plným právom nielen mimo mainstream, ale aj mimo veľkú väčšinu alternatívnych médií a dobre vám tak. Horší než „Lovci šarlatánov“ na mňa už asi nebudete, ale aj tak mi je to celkovo úplne u prdele. Keď vás to baví, píšte si o mne čokoľvek. A rovnako tak si aj ja budem o vás a vašich guruoch písať, čo uznám za vhodné. Pravdu o vírusoch tým nijak nezmeníte.

Ja nemám za sebou celý team, čo by spracúval odborné odpovede na Vaše otázky – to by keď tak mal robiť nejaký virologický ústav. A už vôbec nemám dôvod venovať neúnosne veľa času (beztak márnemu) presviedčaniu fanatikov. Od tejto nezmyselnej činnosti som upustil už pred rokmi.

Myslím si síce, že lepším nápadom by bolo, keby ste svoje úsilie napriamili na boj proti nášmu spoločnému nepriateľovi – Big Pharme a jej agentom v radoch lekárov, ale ako naložíte so svojím časom, je len a len na vás.

Každopádne, ak si dobre spomínam, tak xxx si nepriala byť vami nikde citovaná.

Eva Mertlíková: Naší „defamační kampaní“ myslíte to, že jste nás začal opakovaně urážet, na což jsme formou věcné diskuse reagovali a poté, co jste přestal na naše komentáře odpovídat, jsme se vás a ostatních zeptali, zda se zveřejněním diskuse souhlasíte? A že pokud by si někdo z diskutujících nepřál, aby bylo jeho jméno zveřejněno (i když proběhla na veřejně přístupných stránkách Sloboda v očkovaní SK – diskusia), budeme to respektovat a jméno nahradíme např. iniciálami apod. A v případě, že by někdo měl k diskusi připomínky nebo chtěl ještě něco doplnit nebo zodpovědět nějaký dotaz atd., tak samozřejmě může…

Na naši opakovanou snahu o domluvu jste přitom nijak nereagoval, přestože jste naše komentáře zřejmě četl (vzhledem k tomu, že jste mezitím reagoval na komentáře ostatních).

To myslíte tou defamací z naší strany, nebo co konkrétně?

Podle jednoho z vašich komentářů to vypadalo, že s veřejnou debatou s někým z antivirusáků (není jasné přesně s kým, pravděpodobně s Pavlem Kamasem nebo Davidem Šubíkem?) nemáte problém, viz „Navrhol som im verejnú debatu, či už naživo alebo on-line, ale oni to odmietli. Tak dobre, keď nechcú debatovať, pre mňa za mňa nech si tárajú nezmysly naďalej a zostávajú v omyle.“ Vaší podrážděné reakci kvůli zveřejnění naší debaty teď proto moc nerozumím.

To, že jsme se ocitli mimo mainstream, ale i mimo velkou většinu alternativních médií, je, vzhledem k tématům, na která se snažíme poukázat, celkem přirozené. Navíc pro většinu alternativy je mnohem atraktivnější sdílet články podporující ničím nepodložené teorie o virech, nebo dokonce o uměle vytvořených a vypuštěných virech apod., než aby si sami přečetli desítky nebo stovky primárních vědeckých prací, a téma virologie a teorie choroboplodných zárodků si tak detailně nastudovali, tak jako to udělala řada antivirusáků. Díky naší komunikaci s příslušníky tzv. alternativy se bohužel ukázalo, že úsilí, které vyvinuli ohledně ověřování důkazů pro existenci virů, je nulové. A nikdo už snad ani nečeká, že by se situace v tomto směru změnila.

Proč by měl odpovědi na naše otázky zpracovávat nějaký virologický ústav nebo proč byste měl mít za sebou nějaký odborný tým? My ho také nemáme. Proč tedy sebevědomě tvrdíte něco, co si pak nejste schopen důkazně obhájit, jako např. v případě HIV/AIDS? A ještě máte to sebevědomí urážet ostatní, kteří mají to téma, na rozdíl od vás, detailně prostudované.

Na základě čeho jste nabyl dojmu, že nebojujeme „proti nášmu spoločnému nepriateľovi – Big Pharme a jej agentom v radoch lekárov“? Že něco takového o nás napíše zatvrzelý obhájce virologie (tedy jedné ze základních součástí vakcinačního průmyslu a Big Pharmy), je dost nepochopitelné.

Pokud jde o xxx – psala jsem, že její „jméno“ nahradíme např. výrazem „paní X“ a do komunikace zařadíme jen nutné minimum jejích komentářů tak, aby nebyla narušena plynulost a smysl celé komunikace v případech, kdy na její komentáře reagují ostatní.

Připomínám, že diskuse na stránkách „Sloboda v očkovaní SK – diskusia“ je veřejná, a každý komentující by s tím měl počítat. Nabídka z naší strany ohledně nahrazení jejího „jména“ xxx, které ani není pravým jménem, ale pouhým anonymem, je proto velkorysá. Doufám, že se shodneme na tom, že není v pořádku, aby anonymové uráželi ve veřejné diskusi ostatní diskutující (tak jak to opakovaně dělala xxx) a správce skupiny by je ještě kryl a obhajoval. Každopádně si nemyslím, že by si čtenáři spojili výraz „paní X“ s jejím „jménem“, a její dobrá pověst by proto neměla být ohrožena.

Její komentáře, které nelze z důvodu narušení smyslu komunikace vypustit, by se daly případně nějak nahradit vysvětlením toho, co nejmenovaná osoba napsala a co tím asi myslela (abychom se vyhnuli přesným citacím), ale pak bychom mohli neúmyslně změnit sdělení jejích komentářů nebo je špatně interpretovat, a vy byste nás potom třeba zase obviňoval z klamání, ze zlomyslnosti apod., což by asi nikdo z nás nechtěl.

Marián Fillo: Ešte raz: je mi to úplne fuk, čo urobíte. Bude to vaša karma a ja to znesiem. Zniesol som už aj podstatne horšie zaobchádzanie.

A môjho voľného času je príliš málo na to, aby som ho plytval na presviedčanie nepresvedčiteľných fanatikov. S tým naozaj strácať čas nemienim.

Pri všetkej úcte: naozaj nie ste v pozícii určovať, čo urobím so svojím voľným časom.

Zvyšok nemienim komentovať – strata času, ako už x-krát predtým. K nijakému pozitívnemu výsledku by to neviedlo.

Eva Mertlíková: Netuším, co jste měl na mysli tím „Pri všetkej úcte: naozaj nie ste v pozícii určovať, čo urobím so svojím voľným časom.“, protože pokud si dobře vzpomínám, nikdo z nás vám neurčoval, co byste měl dělat ve svém volném čase, stejně jako vás nikdo nenutil k diskusi s námi. Naopak jste ji svými urážlivými komentáři začal vy sám a podle vašeho dnešního komentáře A rovnako tak si aj ja budem o vás a vašich guruoch písať, čo uznám za vhodné.“ to vypadá, že v tom budete pokračovat.

Každopádně děkuji za odpověď a hodně zdaru v boji s Big Pharmou!

Marián Fillo: Ja Vám prajem veľa zdaru v hľadaní pravdy.

Tom Svoboda: Dobrý večer, pane Fillo,

naposled se z mojí strany vrátím k prosincové diskusi, neboť jsem to já, kdo ji otevřel.

Chtěl bych hned na úvod říct, že s Vaším pohledem na viry, imunitní systém a podobně nemám žádný problém a nijak mne netrápí. Respektuji, že lidé mají v této oblasti různé výklady. Současně si vážím práce, kterou jste v oblasti antivakcinačního aktivismu odvedl. Vím, že se tomu věnujete dlouhodobě a považuji to za záslužné.

Důvod, proč jsem Vás tehdy oslovil, byl jednoduchý: opakovaně a velmi ostře se vyjadřujete o lidech, jejichž práce si rovněž vážím a které považuji za důležitou součást širší kritiky současného stavu vědy a medicíny. Konkrétně je řeč o Stefanu Lankovi, Tomu Cowanovi, Andrewu Kaufmanovi a spolku Resetheus. Ve Vašich vyjádřeních jsou to opakovaně „sektári“, „klamári“, a neustále jim podsouváte zlomyslnost a vědomé lhaní. Tímto způsobem se o nich vyjadřujete dlouhodobě a veřejně.

Snad nejvýmluvněji to vystihuje tento Váš výrok:

Nevyzdvihnutie si prémie je úplne zákerný a podlý ‚argument‘, lebo podmienky sú naschvál nastavené tak, že nie sú splniteľné ani pri najväčšej snahe. A vypisovatelia odmien, podlí klamári, to veľmi dobre vedia. Títo hajzli (Lanka, Cowan, Kaufman, Resetheus atď.) robia veľmi zlé meno celej alternatíve a stavajú nás na úroveň plochozemcov a Qreténov. Mali by sme ich vo vlastnom záujme spomedzi seba vylúčiť a ostrakizovať, lebo mi to nedáva iný zmysel, než že sú to platení diskreditační agenti. A naivných hlupáčikov, čo tým ich kolosálnym hlúpostiam uverili a šíria ich jak Božie slovo, treba poriadne prefackať.“

Tato slova mluví za vše. Opravdu si myslíte, že někdo, kdo se takto vyjadřuje o svých názorových oponentech – navíc o lidech, kteří rovněž kritizují očkování a medicínsko-farmaceutický komplex – může současně věrohodně mluvit o spojování sil proti společnému nepříteli?

V diskusi, která následovala, jsme se já, Eva Mertlíková i Kamala Taris snažili o věcnou a konkrétní argumentaci. Neuchylovali jsme se k osobním výpadům, nepodsouvali jsme Vám špatné úmysly, pouze jsme předkládali konkrétní otázky a připomínky k tomu, co považujeme za metodicky či logicky problematické. Místo odpovědí jsme se ale často dočkali útoků na naši integritu a spekulací o tom, že jednáme ve zlé víře.

Když Vás Eva výslovně požádala o vyjádření k tomu, zda považujete označení těchto lidí jako „hajzlů“ za přiměřené vzhledem k průběhu naší debaty, odpověděl jste bez mrknutí oka, že ano – a že na něm trváte.

Vaše obvinění, že Stefan Lanka je „podlý klamár“, stavíte na tvrzení, že jeho výzva k prokázání viru spalniček byla záměrně nastavená tak, aby nebyla splnitelná, a sloužila mu pak jako falešný argument pro neexistenci virů. Tvrdíte rovněž, že výsledek svého soudního sporu předkládá jako důkaz, že virus spalniček neexistuje. Když jsem Vás požádal, abyste toto tvrzení doložil, jediný „důkaz“, který jste poskytl, byl odkaz na blogový článek, který tento výklad přináší, a dodal jste, že Lanka jej nikdy nedementoval. To ale nijak neprokazuje, že by takový výklad aktivně šířil sám Lanka.

O skutečné povaze toho soudu i smyslu Lankovy výzvy jsme spolu mluvili opakovaně, s konkrétními odkazy, věcně a trpělivě. Požadavek, aby šlo o jedinou publikaci vydanou RKI, nebyl žádný „trik“, ale zcela logický. V Německu je totiž RKI ze zákona pověřen shromažďováním a dokonce vytvářením důkazů o infekčních nemocech a takovou publikaci by tedy měl mít k dispozici. Výzva tak byla formulována jako veřejný apel, aby právě RKI tento důkaz poskytl. Ani po opakovaném vysvětlení jste však tento kontext nereflektoval a nadále si stál za tím, že Lanka touto výzvou „falešně dokazuje“ neexistenci viru, přestože jste nikdy neukázal, kde by něco takového sám tvrdil.

Vaši interpretaci jsme argumentačně vyvrátili a soudný člověk to musí uznat. Nejenže soud jasně konstatoval, že požadavek na doložení důkazu v jediné publikaci nebyl žádnou formální kličkou, ale naprosto podstatnou obsahovou náležitostí zadání, zároveň také potvrdil, že Lanka jednal v dobré víře a nikoli podvodně či účelově. Místo korekce z Vaší strany ale následovala ignorace a další opakování obvinění.

Přesto, že s Vámi zásadně nesouhlasíme v pohledu na biologii, nikdo z nás nenarušuje Vaši osobní integritu a nepochybujeme o tom, že jednáte v dobré víře (tedy alespoň já ne). Nikde jsme o Vás nepsali pomlouvačné články, neironizujeme Vaše postoje, ani Vás neosočujeme v zákulisí. Výjimku tvoří článek Davida Šubíka zveřejněný na webu Pavla Kamase, i ten je ale reakcí na Vaše vlastní jedovaté komentáře směrem k Radixu 8, případně, dle Vašich slov, k upoutávce na něj.

To, že spolek Resetheus zvažuje zveřejnění přepisu naší diskuse, nelze vnímat jako útok. Měl jste v ní plný prostor prezentovat své názory, bez jakýchkoli zásahů nebo zkreslení. Pokud si za nimi stojíte – a podle všeho ano –, nemělo by být důvodem ke znepokojení, když se s nimi seznámí i širší publikum. Vždyť právě o otevřenost argumentace by mělo jít.

S Vaším apelem, abychom raději namířili své úsilí proti společnému nepříteli než stříleli do vlastních řad, plně souhlasím – právě proto ale považuji Vaše výroky za naprosto kontraproduktivní. Pokud má mít odpor vůči současnému medicínsko-farmaceutickému systému skutečný dopad, je důležité, aby v něm bylo místo pro různé názory a výklady. Koneckonců, ani v komunitě kritiků virologie nepanuje ve spoustě otázek univerzální shoda. O to víc mě mrzí, že způsob, jakým se často vyjadřujete o lidech s jiným pohledem, jde proti tomuto cíli. Kritika je samozřejmě legitimní, ale pokud ji doprovází urážky, zpochybňování charakteru a výzvy k ostrakizaci, mizí možnost spolupráce ještě dřív, než může začít.

V této debatě jsme se snažili ukázat, že i při hlubokém názorovém nesouhlasu je možné vést korektní a slušný dialog. Evidentně se nám to nepodařilo. To mě sice mrzí – ale nemyslím si, že by byla chyba na naší straně.

S úctou,

Tomáš Svoboda

Marián Fillo: Ale ja o spájaní síl nehovorím.

Spojenie síl s niekým, kto popiera vírusy (čoby pôvodcov prenosných ochorení), by som (nielen ja) považoval za diskreditáciu, rovnako ako spájanie s Q-anon a podobnými úletmi.

Tom Svoboda: Máte pravdu. O spojování sil mluvím já.

A skutečnost, že jste ze všeho, co zaznělo, reagoval jen na tuto jedinou větu – a ještě ji využil k dalšímu odsudku – je výmluvnější než jakákoli odpověď.

Tímto je pro mě tato diskuse již opravdu uzavřená. Loučím se a přeji vše dobré.


4 komentáře u „Jak argumentují virusáci? – 2. část“

  1. Ako sa hovorí, dobrá otázka obsahuje polovicu odpovede. Pre zástancov existencie vírusov mám pár logických:
    – kde sa schováva napr. vírus chrípky celé leto (chrípky existovali aj v minulosti, keď letecká turistika bola minimálna)
    – od koho sa nakazí ten prvý nakazený pacient?

    Odpovědět
    • Nejen první. Pokaždé, když začíná takzvaná „chřipková epidemie“ onemocní prakticky současně tisíce lidí, kteří se neměli od koho „nakazit“. Ale epdemiologové a odborníci v ostatních přilehlych pavědách tento fakt naprosto ignorují a dál věří v nakažlivé choroby…..

      Odpovědět
  2. Ti, kdo se prezentují jako odpůrci toho, co jsme zažili za covidismu, ale zároveň šíří z „odborných pozic“ víru ve zlé viry, vyrobené nebo „vylepšené“ v laboratoři, si zřejmě vůbec neuvědomují, že dělají přesně to, co potřebují ti šmejdi, co na nás ušili covidismus a nepokrytě se to chystají zopakovat. Jejich „disidentský“ postoj za covidismu způsobil, že jim věří i lidé, kteří jsou skeptičtí k oficiálně hlásaným lžím a přitom od těchto lidí dostávají ujištění, že opravdu existují ti zlí čerti, vyrobení v laboratořích, kteří můžou způsobit strašnou epidemii. Takže znovu uvěří na další falešnou pandémii, způsobenou nějakým novým strašným „zmutovaným nebo z laboratoře uniklým virem“…..

    Odpovědět
  3. Mám kamaráda na univerzitě coby asistenta. Biologie, nevím přesně specifikaci. Pustil jsem mu kdysi něco s Davidem Šubíkem a poslal odkazy na pár článků (nejen) v Resetheu. Nečekal jsem to, ale zareagoval tak, jak by dle mého skromného názoru měl reagovat poctivý člověk: „…. zajímavé, nikdy jsem tímto způsobem neuvažoval. Udělám si v hlavě „prázdno“ a vezmu studium virologie znovu, poctivě, od začátku a s čistým a především kritickým uvažováním. Dej mi rok, sám si to musím v hlavě především srovnat a vše ověřit.“ Možná i pan Fillo by si mohl (třeba tajně, někde v zákoutí své duše) položit otázku, zda i ti odporní anivirusáci nemohou mít v něčem třeba jen náznak pravdy. Pomohlo by to. Jemu. Připustit si trošku nejistoty. Vede to ven, k informacím, k tříbení názorů. Uzavření s jednou pravdou, kterou si upevňuji jen tím, co se mi do teorie hodí, je cesta utopit se v sobě samém. Být si tak sebejistý v oboru, který vůbec není jistý, je, jak jen to říct slušně…

    Odpovědět

Napsat komentář

Pin It on Pinterest

Share This