info@resetheus.org (+420) 222 745 574

KONSENZUS & NOTORIETA aneb VÍRA VE VIRUS

Pozitivní zpráva ze všech posbíraných odpovědí od institucí a předních odborníků vyjadřujících se k pandemii je jednoznačně ta, že pandemie tu zatím není, ale teprve bude.

Laurel: Poslyšte! … Se jedna paní ptala, jako že na základě čeho jako jsou vydávána všechna ta vomezující opatření ze strany ministerstva – roušky, testy, rozestupy… A proč ministr požaduje pořád ten nouzový stav a mimořádná opatření, pokud ministerstvo tvrdí, že nemá ve své působnosti informace o viru SARS-COV-2, co jako způsobuje toho COVIDA? Na základě čeho jsou tedy zavřené školy a když je otevřou, tak se tam děcka musí při výuce dusit v rouškách…

Hardy: No to je přeci jasné…

Laurel: Jak jasné, Vám je to jasné? Mě to vůbec není jasné!

Hardy: No, mě to bylo hned jasné, ale úplně jsem tomu nerozuměl a tak jsem se jich taky zeptal, přímo ministra!

Laurel: A kterého? Nuly, Prymuly nebo Sekunduly? A co teda… Vám, jako řekl?

Hardy: Blatoucha, ten tam zrovna byl a napsal, že je to ta – no, ta… notorieta!

Laurel: Oni tam zas pijou?

Hardy: Počkejte přeci, to nemá s alkoholem nic společného… Vám to radši přečtu, ať zas něco nepopletete (vytáhne z kapsy dopis a čte): 

Předmětná opatření jsou přijímána na základě všeobecně známé příčinné souvislosti mezi působením viru SARS-CoV-2 a rozvojem onemocnění označovaného jako COVID-19. Tato skutečnost je v současnosti již celosvětově akceptovanou notorietou, ze které vychází při konstrukci jednotlivých protiepidemických opatření či vývoji vakcíny proti tomuto patogenu celý civilizovaný svět.

Laurel: A víc už neřekli? Mě to pořád teda není nějak jasné…

Hardy: Ještě tu je konec (čte):

Důvodem absence požadovaných detailních vědeckých informací v dispoziční sféře ministerstva, je logický fakt, že toliko ministerstvo je orgánem státní správy, nikoli vědeckou institucí zabývající se systematickou badatelskou činností v oboru virologie. 

Laurel: To jako že na tom ministerstvu jsou všichni úplně blbí? Mě to připadá, jako by to psala úplná Notorieta!

Hardy: Ale pane, neříká se blbí, říká se úředníci a i kdyby si trochu přihli, tak to s notorietou nemá nic do činění.

Laurel: A tak co těch badatelů, co se tou systematickou badatelskou činností zabývají, těch jste se neptal?

Hardy: To víte, že ptal. Jsem skoro jeden z nich, přeci…

Laurel: A co řekli oni?

Hardy: Ti zase říkali, že to je ten… počkejte, jak mu to říkali… Konsensus!

Laurel: A ten taky zná tu Notorietu?

Hardy: Vypadá, že ano, to vypadá, že ten výlupek konsensus se nám tady pěkně rozmnožuje, až se z něho vyloupla ta notorieta.

Laurel: Tak ten Konsensus taky pije? On už tady byl?

Hardy: Toho nikdo neviděl a už přestaňte s tím pitím, pořád pletete notorietu s notoričkou.  Ale chápejte, konsensusa poznáte tak, že kam přišel, tak lidi přestali myslet a jen opakovali to samé dokola, až se z toho stala ta notorieta. Tady nebyl, ale na univerzitě a na vládě o něm vědí, tak tam asi byl.

Laurel: A kvůli tomu jako nesmíme do hospody a děcka jsou doma místo školy?

Hardy: Heleďte, Vám to nějak myslí!  

Laurel: Myslí nemyslí, sere mě to! Buď se ví, proč to všechno je, nebo se to neví a pak to musí přestat.

Hardy: Když oni to mají na té univerzitě těžké. Představte si, co mně napsali, když jsem se ptal, jestli toho virusa už někdo fakt viděl (vytáhne znovu jiný papír): 

Vědecké informace v odborných publikacích jsou intelektuálním vlastnictvím autora, resp. autorů jednotlivých publikovaných článků, případně vydavatelů příslušných vědeckých publikací. Univerzita Karlova není však povinna informace uvedené v konkrétních publikacích (ani svých zaměstnanců) přezkoumávat a ani není oprávněna z nich vyvozovat další hypotézy a úvahy nebo je předávat jako potvrzené dalším osobám.

Laurel: To jako že nic nesmí říkat? Vždyť je to taky škola, ne?

Hardy: Ono je to ještě složitější, protože to vypadá, že ten virus tady ještě není, ale teprve bude!

Laurel: Jak to bude? Co je teda to, co tady je a co je to, co tady bude?

Hardy: Pan rektor Zima napsal, že mi nemůžou dát informaci kdo kdy viděl toho virusa, protože nemůžou dát informaci, která vytvořena teprve BUDE!

Laurel: To je gól! A myslíte, že to na ministerstvu vědí, že ani na univerzitě zatím nic nevědí? Vždyť kdyby někdo objevil nový virus, tak o tom musí napsat nějakej článek a na univerzitě by už po roce a půl takovou publikaci přeci měli, ne?

Hardy: To je ta záhada, na ministerstvu vědí, že nic nevědí, na univerzitě vědí, že to taky nevědí, na akademii věd to taky nevědí a už vůbec nechtějí vědět, proč bychom to měli chtít vědět my, tak já nevím, kdo to vlastně  ví a píše ty zákony a nařízení, které nás mají chránit před něčím, o čem vlastně nikdo neví, kdo to ví, že to vůbec existuje!

Laurel: To vypadá na nějakou úřednickou chybu, jako když si mysleli, že špenát má moc železa a ve škole byl furt špenát, aby děcka byly zdravé, až se pak zjistilo, že někdo posunul desetinou čárku…

Hardy: Jako, že by se Babiš ptal, co se to v té Číně děje, a že by mu řekli, že „To ví Rus“ a on se hned poplašil, že to je VIRUS?

Laurel: Já bych se nedivil. Sotva mluví česky, pije se tam taky dost, tak z toho udělali konsensus i notorietu zároveň. Rozhodně byznys plán to byl dobrý. Roušku za třicetník prodat státu za sedm stovek, pozavírat konkurenci…

Hardy: No jó, vždycky chtěli někoho zakleknout, tak nás teď všechny přidusili.  

Laurel: A tak myslíte, že jim to může projít, že se na to jako nepřijde, že to je celé vymyšlené?

Hardy: Dokud neví, kdo to ví a myslí si, že nikdo nic neví, tak si budou myslet, že si ostatní myslí, že oni to ví a do té doby to tak půjde dál.

Laurel: No jo, aly my už víme, že oni nic neví!

Hardy: Ále, se na sebe podívaj – kdo jsou oni a kdo jsou ONI! Kdo si myslíte, že bude poslouchat Vás? Nikdo. Kdo musí poslouchat je? Všichni.

Laurel: Pane, nemyslej si, lidi nejsou blbí, ne všichni. Je to čím dál více lidem jasné, že tady něco neštymuje. Jste přeci slyšel, jak ta doktorka – plícařka, co léčila lidi, co prý měli COVID, tak je léčila jako by neměli COVID, ale zápal plic, a za ten rok je vyléčila úplně všechny a nebylo jich málo, více než tisíc! 

Hardy: Já vím, vždyť hlavní poznávací znak toho COVIDA je ten, že Vám nic není. Takových je nejvíc, co jsou úplně zdraví.

Laurel: Vidíte, to máte vlastně pravdu! Takže ty, co jsou nemocní, tak je možné je vyléčit, jenom, je nesmí léčit na COVID, ale na NE-COVID, a zdraví, když nebudou označovaní jak nemocní, tak vlastně budou zdraví, že?

Hardy: Vám to dneska mimořádně dobře uvažuje. Pojďte, myslím, že by to stálo za to si dát jednu dvě „notoriety“ na spravení nálady a někomu to všechno říct!

Napsat komentář

Pin It on Pinterest

Share This