info@resetheus.org (+420) 222 745 574

O NÁS

Torsten Engelbrecht

člen představenstva, žurnalista

žije a pracuje jako oceněný investigativní novinář v Hamburku. V roce 2006 se na trhu objevila v němčině a angličtině jeho kniha „Virus Mania“ (spoluautor: Claus Koehnlein, M.D.) a v roce 2020 pak vyšla aktualizovaná vydání její německé i anglické verze. V roce 2009 byla vydána jeho kniha „Die Zukunft der Krebsmedizin“ („Budoucnost léčby rakoviny“).

Ten samý rok byl Torsten oceněn německou cenou alternativních médií za svůj článek „Amalgámová kontroverze“. Absolvoval školení v mezinárodně uznávaném mediálním obchodním deníku Message (založeném renomovaným profesorem žurnalistiky Dr. Michaelem Hallerem). Je autorem článků pro různá periodika, mimo jiné OffGuardian, Medical Hypotheses, Süddeutsche Zeitung, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, NZZ a NZZ am Sonntag, Geo Saison, Rubikon, Wochenzeitung, Message, Ecologist, Greenpeace Magazine, Welt am Sonntag, Die Bank, Die Bank, Die Bank nebo taz.

Cíle spolku Resetheus

✴️ Identifikovat scientismus ve vědě a poukazovat na jeho dogmata. ✴️ Identifikovat střet zájmů ve vědeckém výzkumu. ✴️ Podporovat akademickou svobodu ve výzkumu a poukazovat na její potlačování. ✴️ Obnovit zdravou debatu a skepsi ve vědeckém bádání. ✴️ Obnovit přesné vědecké postupy ve výzkumu a jejich dodržování. ✴️ Iniciovat opakování opakovatelných studií. ✴️ Provádět vlastní nezávislý výzkum a nezávislé studie. ✴️ Iniciovat výzkum v nedostatečně financovaných oblastech. ✴️ Iniciovat výzkum příčin nemocí a obnovy zdraví.

Kamala-Taris

členka představenstva

žije a pracuje v Praze. Profesně se dlouhodobě věnuje mezinárodnímu obchodu, cestovnímu ruchu, hotelnictví a pohostinství. Od roku 2018 pak exkluzivně spolupracuje se společností HelmsBriscoe v oblasti mezinárodního procurmentu a řízení eventů. Je také organizátorkou rozličných workshopů a seminářů, překladatelkou, tlumočnicí a lektorkou mimoškolního vzdělávání v oblasti vědomé práce s tělem.

Lenka Tarabová

předsedkyně spolku

žije a pracuje v Liberci. Mezi lety 2009-2013 pracovala v oblasti primární prevence civilizačních chorob. Profesně se nyní věnuje politice bydlení jako zaměstnanec Sdružení nájemníků ČR (SON) a je také členkou představenstva Mezinárodní unie nájemníků (IUT). V letech 2014-2018 působila jako radní městského obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou. Od dubna 2019 pak také jako seniorská ombudsmanka města Liberec.

Pin It on Pinterest

Share This