info@resetheus.org (+420) 222 745 574

Kauza Mgr. David Šubík vs. Manipulátoři.cz z.s.

Tento soudní spor vznikl na základě článku zveřejněného na webovém portálu spolku Manipulátoři.cz, ve kterém se jeho autor, samozvaný fact-checker s pseudonymem Iluminátor, pokouší vyvrátit obsah článku Davida Šubíka publikovaného na našem webu o tom, že Ministerstvo zdravotnictví nemá důkaz o reálné existenci viru SARS-CoV-2.

Rozbor našeho článku Iluminátorem by nás vůbec nezajímal, pokud by jej server Manipulátoři.cz, údajně odhalující dezinformace a hoaxy, který je citován veřejnoprávními médii a také některými oficiálními institucemi, neprezentoval jako pravdivý s označením „dezinformace“ na úvodním obrázku našeho článku. Dehonestoval tak Mgr. Davida Šubíka, se kterým úzce spolupracujeme a k jehož úspěšné knize o podvodu s HIV/AIDS jsme nedávno financovali dotisk v nákladu 1000 kusů.

Panu Cemperovi ze spolku Manipulátoři.cz jsme posílali žádost, aby článek ze svého webu stáhnul. Ten však odepsal, že si za obsahem článku pevně stojí (i když není jeho autorem). První soudní kauzu, která proběhla proti Manipulátoři.cz z.s., vedl spolek Resetheus z.s.. Výsledkem této kauzy byla smírčí dohoda o tom, že Manipulátoři.cz uvedou před předmětným článkem upozornění, že obsah článku nijak nehodnotili. Více v tomto sporu nebylo možné dosáhnout, jelikož právnická osoba nemá nárok na náhradu nemajetkové újmy.

Abyste si mohli sami udělat názor, jak argumentuje samozvaný fact-checker Iluminátor, jehož články server Manipulatoři.cz běžně přebírá, přečtěte si nedávno publikovaný článek Jak argumentuje Iluminátor?

Datum

Pro 09 2022
Expired!

Čas

10:30

Umístění

Obvodní soud pro Prahu I
Ovocný trh 587/14, Staré Město
Kategorie
Resetheus

Organizátor

Resetheus
Telefon
222 745 589
Email
info@resetheus.org
Webová stránka
http://resetheus.org

Napsat komentář

Pin It on Pinterest